| myrandalove a întrebat:

Vreau sa-mi fac niste suvite albastre temporare. Am doua întrebări :
1. Mi-ar sta bine, având in vedere ca parul meu este saten?
2. Cat m-ar costa la salon?
Multumesc! Funda...

Răspuns Câştigător
| FOTOmodel99 a răspuns:

Nu ti-ar sta binr.Ti-ar sta superwinking.
Avand in vedere ca la salon iti ia intre 40 -70 de lei, iar acele suvite te tin foarte putin, te-as sfatui sa iti cumperi tu un spray de par de culoare albastra si te faci de cate ori vrei tu si e mai eficient.Cea de la salon pateaza si perna, nu zic ca spray-ul nu ar face-o dar nu in exces. Bafta! happy

4 răspunsuri:
| AncaIoana98 a răspuns:

Buna! Iti recomand sa mergi la un salon cat mai bun, si cauta pe net poze ca model sa ii arati stylistului. Pretul difera in functie de lungimea parului. Daca il ai lung pana in 300 de lei sau poate mai putin, caci vrei doar suvite. Din ce localitate esti?

| clau1 a răspuns:

Buna! Da, ti-ar sta bine! Dar, la salon te va costa o groaza! Uite un sfat.Infasoara-ti niste suvite de par in hartie creponata albastra, apoi udale bine si apasa bine pe hartie, iar culoarea va ramane pe parul tau!

| Barbaraaa a răspuns (pentru clau1):

Pentru cat timp ramane vopseaua de pe hartia creponata pe par?

| MikiiDaSfaturi1 a răspuns:

Buna dragută! Dupa cum a spus mai sus o persoana poti sa.ti faci suvite cu hartie creponata! Fierbi niste apa o pui in ceva si apoi pui parul in ea cat timp ar dura o melodie... aprox. 3 min. Apoi usuci si se ia dupa o spalare la cap sau 2. Si da t.i s.ar potrivi super!