| BeBo a întrebat:

Buna

Vreau sa`mi fac niste suvite in mai multe culori mov albastru...etc si am auzit de niste spreiuri c care pot sa mi le fac spuneti-mi si mie cum se numesc si cat costa sau spuneti-mi daca stiti cu ce se mai fac suvitele colorate ca nu vreau sa`mi pun extensi

funda

8 răspunsuri:
| Alecsia a răspuns:

Da, sigur vei gasi spray`uri pentru asa ceva. Nu mai stiu sigur cat costa in Romania, acum 2-3 ani erau 10 -15 lei si le gaseai in magazine gen cele cu accesorii. Dar se duceau la prima spalare. Ai putea sa incerci cu noantator, tine la 8-10 spalari daca este bun. Ce culoare are parul tau natural?

| Ramona4you a răspuns:

Pai acele spraiuri costa in jur de 10 lei si o cologa de-a mea le-a luat de la o cofetarie dar cred ca le gasesti si la salon fundabig grin:X?

| Adiinna a răspuns:

Aaa stiu de ce zici si eu am spreiuri din alea costa 10 lei unu si se numeste orkide glitter spray dai funda? uite aici o poza http://www.alibaba.com/......_Mech.html

| Nicolelenaa a răspuns:

Spary-uri cu vopsea si costa in jur de 10 lei.
Am folosit si eu roz.
Au iesit superbe.
Se duce dupa 1-2 spalari.winking

| CorynutzaBeibi a răspuns:

Eu stiu de niste sphrayuri. nu costa mai mult de 10 lei unul. si gasesti mai multe culori: ex: verde, albastru, negru, rosu, alb. etc happy

| EUSIATIT a răspuns:

Nuantatorul e cel mai bun iti iei 2 culori mai deschise sau inchise depinde de culoarea parului tau iti pui pe cap o punga faci gauri cu un ac scoti suvite de par si ti dai cu nuantator pe ele stai 30 de min cu el[nuantatorul apoi speli vopseaua si apoi dai jos punga sa nu se amestece cu restul parului apoi repeti operatia si pentru a doua culoare dar ai grija sa nu scoti aceleasi suvite bafta

| gabriela_7244 a răspuns:

Fixativ colorant pentru par, se gaseste pe toate drumurile, mach sprey culoarea este data de culoarea capacului. bafta. pret sub 10 lei

| animedrawy12 a răspuns:

Buna. eu una ador suvitele colorate si nu imi place sa folosesc spray-uril fiindca lasa parului o textura. care imi displace. am gasit pe internet o metoda foarte tare. iti trebuie pasteluri care se gasesc la galeriile de arta costa in jur de 30 de lei(sunt cam scumpe dar se merita). pisezi foarte putin pastelul(orice culoare apropo: sa nu fie pasteluir uleioase) dupa care amesteci praful cu balsam de par(alb) si se va obtine ceva cremos. iei o foita de staniol si o bagi sub suvita si aplici pe ea crema care a iesit. o lasi 30 de min dupa care dai staniolul jos, piepteni suvita si o speli si voila! a iesit suvita. tine o saptamana si sunt grozave. pare cam greu dar daca incerci o sa ti se pare f usor. sper sa incerci. funda?