| InMinteaTa45 a întrebat:

Vreau sa stiu cum scap de burta. Nu pot face sport pentru ca am o gaurica in inima( vb serios). Vreau ceva sfaturi cum sa scap de burta. Am auzit de la varamea ca a vazut ca daca bea bicarbonat de sodiu cu apa slabesti. E periculos?

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Abdomenul il faci 70% in bucatarie, asa ca e de ajuns sa ai grija ce mananci. Trucurile si dietele nu te vor ajuta. Eu iti recomand sa mananci sanatos.

https://www.facebook.com/bodybymiha/?fref=ts

Tipa asta este o antrenoare draga mie, care posteaza adesea diferite meniuri. Incearca sa bei apa cu lamaie si sa urmezi cateva retete. Retete interesante gasesti si aici: https://www.facebook.com/Retete-Sanatoase-18-Gym-208231932920889/?fref=ts

| Adry05 a răspuns:

Mai degraba sa bei apa cu lamaie fara pic de zahar, sa renunti la dulcirui, grasimi provenite din mancaruri grase si prajeli, paine alba, sucuri din comert, apa minerala. Si cat mai multa miscare usoara, macar sa mergi pe jos zilnic o ora daca alt sport nu poti.

| Betty12345678 a răspuns:

Bicarbonatul in cantitati mari dauneaza, oricum o dieta sanatoasa si echilibrata este cea mai buna si sigura solutie.

| Goddess23 a răspuns:

Buna. Slabesti daca folosesti bicarbonat de sodiu in combinatie cu zeama de lamaie dimineata pe stomacul gol aproximativ 2 saptamani. Apa sa fie calduta deci nici rece nici fierbinte si pui jumatate de lingura de bicarbonat si zeama de la o lamaie intr-un pahar(200ml apa e suficient). daca suferi de gastrita nu e indicat consumul de bicarbonat.

| DreamHopeBelieve a răspuns:

Sala si dieta nu e singura solutie de a avea un corp de invidiat. Poti evita sa mananci paine, carne grasa, cartofi etc. si poti sa alergi in fiecare zi.