| Piink a întrebat:

Vreau si eu un site cu statusuri gen asta: http://sweety-things.weebly.com/ dar nu vreau sa fie cu statusuri vechi?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Licuriici a răspuns:

Ultimul vers toti ar trebui sa-l stie! Imi oresx...Ce`mi doresti tu mie,sa ti` se`ntample tie. :*

De cate ori ma vei privi,cu ura sau manie, de atatea ori iti voi zambi cu multa simpatie. happy

Stii? E usor sa zambesti! Cand ai incredere in ceea ce esti!

De multe ori in viata, ajungi sa te grabesti! Si nu apuci sa vazi, cat de frumos poti sa traiesti.

Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna, caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana. big grin

Ea a fost langa mine cand altii cautau doar scuze! Am invatat atatea, si am vazut cu greu. Ca prietena cea mai buna inseamna o a2-a Eu.

Ca astazi cazi, te ridici, maine-ti trece, Sa-i amintesc ca unde-s doi puterea creste, Ca impreuna trecem peste tot, Ca o prietenie trece si prïn foc.

E de ajuns sa am incredere in mine, in ce pot sa fac ca sa fie bine. Poate intr-o zi iti vei aminti c-am avut odata grija de tine

I LovE You E in EngleZa Je T`aIme In FranCezA Dar iN graIul roManeSc E mai SimPlu Te Iubesc!

Spun ca nu imi pasa, mie imi pasa sa stii. Spun ca plec azi, dar o sa ma intorc intr'o zi. Spun ca nu mi'e dor, sincer mi'e dor. Spun ca sunt ok, cand de fapt nu mi'e usor.

NU ma las invinsa de rau, dar nici cuprinsa de bine.nici eu nu ma mai recunosc dar candva voi fi surprinsa de mine

Biblia ne indeamna sa ne iertam dusmanii, nu si prietenii.oh go on

Experienta e numele pe care toti il dam greselilor din trecut

Nu vreau sa traiesc. Vreau sa iubesc in primul rand, si sa traiesc accidental

Viata e arta de a desena fara radiera

Pentru ca am iubit viata, nu-mi va parea rau cand voi muri

Cand simti ca viata nu are niciun rost, gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait

Lasa ploaia sa vina,sa treaca, lasa cerul sa cada. Sfintii sa vada ca oamenii plang cateodatahappy

Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc, sufera cel ce iubese, cel iubit isi bate joc sad

Inca am suflet de copil care refuza sa creasca, Mi-e egal cu 0 tot ce spune lumea asta proasta oh go on

De cate ori vad visele cum se sfarsesc, de atatea ori ma ambitionez sa reusesc! Am drumul meu si asta nu se va schimba, se aude o voce : shhh` : speranta moare ultima. :*

Eu, imi traiesc viata asa cum stiu si asa cum pot.il iubesc, da nu pot spune ca fara el nu as putea traii deloc. oh go on

Hai invata sa treci peste, viata nu e o poveste.Cand destinu`ti joaca feste, nu trebuie sa plangi, zambeste

Sa taci cand vorbesc eu! Nu`mi place sa minti atat timp cat mint si eu`! Nu`mi place sa imi spui [pa!] Nu uita - asta e replica mea

As vrea sa cred vrajeala ta, Dar tot ce-mi spui e BLA BLA BLA. Decat sa ma tot vrajesti.Mai bine ar fi sa-mi spui ca ma iubesti

Dupã primul’ fum viata nu mai pare durã, E doar o pãrere deci mai trag o turã. big grin

Ne ascundem dupa defecte ca faptele sa para perfecte. Scopul? Sa nu parem ceea ce oglinda vrea sa reflecte! sad

A fost greu si stii ca am dreptate! Am tinut capul sus si am mers mai departe. Nu ma intereseaza ce crezi despre mine. Înainte sa spui ceva, uite-te la tine!oh go on

Tragem cu dintii de ce ne apartine, nu ne intereseaza de altii – ce fac, unde, si cu cine.

Ba, mai ti minte cand visam si desenam "I love you" pe trotuar? broken heart

O lumanare poate face ce soarele nu ar putea niciodata.sa lumineze\`'`'`'`'`'`'`'` Noaptea!

Aminteste-ti ca marea dragoste si marile realizari presupun mari riscuri.

un copil prea mic intr-o lume prea mare, un copil prea cuminte intr-o lume prea rea, un copil prea dulce intr-o lume prea amara

E o poveste fara nume si fara autor, Scris cu parfum de aripi albe care se zbat in zbor

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri, te-a învatat sa citesti printre rânduri. Stergi o lacrima, dar nu poti sa stergi amintiri.

E greu când îti repeti în gând: „ Capul sus, trebuie’ sa zâmbesti!". si subconstientul îti dicteaza: „Când plângi, sa nu te mai opresti

Nu ne-am nascut în puf, dar ne bucuram de viata. Putem zâmbii daca vrem, în fiecare dimineata

Fi atent la greseli, încearca sa le corectezi. Lupta pentru tine si o sa te ambitionezi. Treci peste tot ce a fost un hop în viata. Vor urma si altele, tu doar priveste în fata.

Întelege ca trecutul nu mai vine niciodata, numai amintirea mai poate spune : asa a fost odata sad

Totusi mi-e dor de copilarie, mi-e dor de noi. Mi-e dor de zilele-n casa când afara erau ploi. Mi-e dor de tot ce-a durut si acum începe sa ma amuze. Caci amintirile îmi pun zâmbetul pe buze sad happy

Nu! N’am stiut! Ca lucrurile bune, sunt bune doar la început sad

Ramâi asa cum esti acolo în lumea ta. Nu vrei sa schimbi nimic, atunci nu mai schimba

Pastrez doua minti într-una. Copilul din mine se tine de sotii-ntr-una. Invincibili împreuna, invizibil dar nu-i pierd urma. Pe el îl pastrez întotdeauna

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

"Adevaratii prieteni nu sunt aceia care te urmeaza in sir indian,ci aceia care-ti arata greselile si iti raman alaturi orice s-ar intampla."

"Vor exista mereu oameni care ne vor rani,asa ca trebuie sa ne pastram increderea si doar sa avem multa grija in cine avem incredere si a doua oara."

"Mi-e dor sa pot sa nu-mi mai fie dor de tine..."

"Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta."

"Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. "

" Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu pazeste alt inger! "

"There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind."

"True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget."

"Last night I asked my angel to watch over you. But it came early. I asked him why. He smiled and told me that an angel does not keep another angel!"

"You are one in a million:*"

"Sentimentele nu pot fi puse pe balanta
Nu ne poate desparti nicio distanta
Suntem suflete pereche mereu in zbor
Am nevoie de tine ingerul meu pazitor."

"Inchide ochii pentru o secunda
Asculta in inima mea cum dorul ma inunda
Permite gandului meu in suflet sa-ti patrunda
Cat de mult te iubesc o sa-ti raspunda."

"Sunt singura si ingandurata
Sunt plecata, sunt departe
Nu m-am schimbat, nu te-am uitat
Cu gandul la tine sufletul imi arde."

A true friend sees when your soul cries, while others are fooled by your smile.

Nu privi in spate, lasa-n urma tot ce-a fost. Tu incercai sa te ridici….el te tragea in jos. Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti, ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!

Intr-o zi se intalnesc DRAGOSTEA si PRIETENIA. DRAGOSTEA intreaba PRIETENIA: daca eu exist tu ce rost mai ai? PRIETENIA raspunde: ca sa aduc un zambet acolo unde tu ai lasat o lacrima