| ThePinkWorld a întrebat:

vroiam sa va intreb, cum se numesti tricoul acela, un fel de tricou mulat pe corp, apoi vine putin ceva gen volanas, ca la o rochie, nu stiu daca ati inteles, dar sper ca daa happy

Răspuns Câştigător
| crazyunicorn a răspuns:

Cred ca te referi la astea: http://laizalounge.files.wordpress.com/2012/08/floral-print-peplum-top.jpg Se numeste peplum in engleza, in romana nu are nume...

5 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Se numeste tricou/bluzita peplum

| Nicki18 a răspuns:

Noi,in tara indepartata numita Moldova, o numim "tunica".

| 1999claudia1999 a răspuns:

Nu are nume in romana dar in engleza se numeste peplum sper ca te-am ajutat fundita?