| anonim_4396 a întrebat:

Buna!love struck... Vreau sa folosesc uleiul de ricin pentru gene, par si unghii.
Problema e ca mi'e cam frica cu genele adica este ca un ulei sa spunem de masline? (adica nu are nimic daunator ochilor )

Si pentru unghii am citit dar unele persoane spun ca se da pe unghii altele ca tii unghiile in el cum ar fi si nu stiu ce sa mai cred.

Si la par dau doar la radacina? Ca iar parerile sunt impartita unele pers. zicand pe toata lungimea iar altele la radacina. Si cam cate lingurite trebuie sa pun pentru un galbenus de ou?:d

Ms! ofer fundoi :p

Răspuns Câştigător
| eeleeeeeeeelllll a răspuns:

Buna! Eu folosesc uleiul de ricin de ceva timp! Il folosesc pentru gene par si unghii! Nu e absolut nici o problema daca in timp ce iti dai pe gene sa iti intre putin in ochii happy ( acum sa nu te apuci sa dai cu o tona de ulei happy ) Ingalbenusul de ou eu puneam 2 linguri ( eu am parul pana la fund acum depinde si cat il ai tu) Iar pentru unghii eu procedez in felul urmator: iau o pensula curata o moi in sticluta de ulei si dau pe unghii si masez usor cu pensula timp de o ora happy ( si inca un sfat inainte sa iti faci unghiile cu oje aplica lac, astfel unghiile vor deveni tari) Bafta! :*

2 răspunsuri:
| laryssutzadlc a răspuns:

Vezi ca daca iti dai la ochi iti cresc branhiilaughing
rolling on the floor

ahahha
lasand gluma acum trebuie sa iti dai pe gene ca si cum ti-ai da cu rimel. speli bine o pensula de la un rimel mai vechi, o inmoi in ulei si te dai pe gene.
La par da-te doar la radacini. si la unghii nu conteaza happy

| T30D0RA a răspuns:

Daca te dai pe gene, nu dauneaza ochilor. Asta fac si eu de o saptamana. big grin
Pe par daca vrei sa iti creasca dai la radacina.

happy