| Georgiana372 a întrebat:

Bună ziua! Am fost reprezentat la Avon și nu am mai plătit factura de vreo 2 luni știe cineva dacă se bag sa oprească banii de card?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te vor mai lasa 1 luna sa vada daca ai bun simt si iti platesti datoriile, dar dua 90 de zile te pot actiona in judecata si te vor executa silit, punandu-ti poprire pe salariu sau luandu-ti bani din banca.

Baiul mare este ca-ti faci singura bube in cap, fiindca o asemenea actiune judecatoreasca inseamna ca vei ajunge pe o lista neagra, a rau platnicilor si orice credit vei vrea sa-l iei in viitor, vei fi refuzata.

Răspuns utilizator avertizat