| razvan1305 a întrebat:

.. Am o problema dentara sa spun asa. De cand m-am nascut am avut foarte multe probleme de sanatate. Inca de la varsta de 6 luni parintii mei au fost nevoiti sa-mi dea tot felul de siropuri si pastile astfel in cat dinti mei au capatat o culoare putin galbuie... Acum la 13 ani desi de aproape 4-5 ani ma spal de 2 ori pe zi pe dinti nu reusesc sai albesc. Daca a mai avut cineva o problema asemanatoare il rog sa ma ajute. mc frumosbig grin

Răspuns Câştigător
| elena_6631 a răspuns:

Si eu am aceias problema insa de cateva saptamani am inceput sa ma spal cu bicarbonat de sodiu de 2 ori pe zi, te speli cu bicarbonat iar apoi cu pasta de dinti. o sa vezi rezultate sigur, caci si la mine sunt foarte vizibile happy

5 răspunsuri:
| B3belusha a răspuns:

Dap, iti zic dupa acum: asa zisele paste se dinti miraculoase cu efect de albire, ca perlele si alte chestii d astea, toate sunt niste porcarii. Nu merg.
Ce poti sa faci, incearca o albire a dintilor. adica s ta duci la dentist.
Succes happy

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate, colorarea dentinei nu se corecteaza prin spalare pe dinti. Trebuie sa mergi la stomatolog, sa vezi daca o albire ar putea sa te ajute.

| razvan1305 explică:

Mc tuturor

| Lacoste a răspuns:

Buna. ai grija cu bicarbonatul de sodiu.am incercat si eu si s-au albit cat de cat dintii, insa incepuse sa ma usture f tare gingiile.mai mananca si tu guma pentru albit dintii, foloseste pasta de dinti pentru albit si n-ar strica sa te duci si la doctor daca nu reusesti.

| Adeline_7224 a răspuns:

Pai se pare ca dintisorilor tai nu prea ai ce sa-le faci in cazul asta.Continua sa te speli pe dinti chiar si de 3, 4 ori chiar e igenic. laughingAr trebui sa mergi la un cabinet stomatologic, pentru o albire, te costa ceva banuti dar. merita! :*