| adelaide19 a întrebat:

Bună ziua! M-am decolorat de la brunet și m-am vopsit pe urma un fel de aramiu / portocaliu. Ce se întâmplă daca dau vopsea de culoare blonda peste portocaliu? Iese blond oare?

3 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Sa iei blond cenusiu, cel de la Wellaton este foarte bun.
Cenusiul uniformizează.
Poate inainte ar trebui un decolorat usor. Adica sa stai vreo 5 minute cu decolorant de la kallos in care pui balsam de par sau ulei de măsline.

| Ana667ib a răspuns:

Depinde ce fel de vopsea este, vopsea nu deschide mai mult de 1-2 tonuri. Dacă vrei un blond deschis trebuie decolorare

| Astoryx a răspuns:

Bună. Din experiența mea dacă vei face asta, nu o să-ți iasă blond, părul tău o să fie tot portocaliu. Cred ca ar mai trebui o decolorare dar ai grijă ca îți poți arde părul, iar pe urmă cel mai bine ar fi dacă ai utiliza un toner potrivit, precum șampoanele nuanțatoare cu pigment argintiu, mov sau albastru, poate ajuta la neutralizarea nuanțelor nedorite de galben și la obținerea unei culori de blond.