| Elishabeth a întrebat:

ma confrunt cu o problema si sunt foarte complexata de ea. Am 14 ani si am mustatastraight face , vreau sa zic ca nu e mare , adica nu se vede de la sa zicem 2 metrii ...sau 1 .Cand eram in clasa a 5 un coleg radea ca am mustata si mi-am pensato, iar acum nu stiu ce sa fac.Odata pe luna o iau cu penseta ( firele care se vad) , dar mama nu e deacord pentru ca zice ca o sa-mi creasca mai mare daca continui so pesez. Ce-mi recomandati sa fac. , pot folosi si alte metode pentru a scapa de ea, ceva poate sa-i incetineasca cresterea . Multumesc , dau fundita pentru sfaturi >folositoarebig grin< :*

Răspuns Câştigător
| janeD0oe a răspuns:

Intr-adevar ai inceput cam devreme dar pana la urma tot trebuia sa o faci deci mai bine invata sa fie bine. incearca cu ceara e cea mai buna metoda si in timp iti subtiaza firele de par. benzi sau ceara normala incalzita nu fierbinte(o incerci cu mana sa nu te oparestitongue). daca esti micuta si nu te descurci roag-o pe mama ta sa te ajute sau ia-ti brenzi de ceara rece sunt un fel de plasturi cu ceara pe care o incalzesti tinand-o in mana doar ca alea nu prea sunt precise. si nu-ti mai bate capul asta e ai inceput f bine ca ai grija ...pentru 10 minute in fiecare luna cat iti ia sa te epilezi nu cred ca e mare tragedie. o sa te inrosesti un pic dupa ce folosesti ceara dar trece in 20 d min e normal.sa te dai cu crema dupa orice metoda ai folosi.

4 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Cred ca mama ta ar fi trebuit sa te duca la un control medical. La un endocrinolog. Cred ca ar trebui sa vezi inainte de toate daca nu e o problema medicala la nivel hormonal si apoi sa cauti solutii estetice. Succes!

| DH01 a răspuns:

Ce greseala ai facut.pai tu te iei dupa toti prostii? In clasa 5... o sa-ti creasca peste 2 luni cat. parul pe maini.Las-o sa creasca, si ti-o iei cand o sa fie mai mare.acum ce sa mai.

| Elishabeth explică (pentru DH01):

Mna, ce sa fac daca pun tot la suflet din a 5 si pana in a 8 nu prea a crescut dar anul asta incepe sa-mi creascastraight face vreau ajutor nu comentari, multumesc oricum