| roxana_3771 a întrebat:

Buna ziua Ma numesc Roxana si am 24 de ani.As vrea sa va intreb ce fel de haine mi s-ar potrivi la un botez daca am 1, 68 si 56 de kg? Sunt prea grasa? Sunt nou venita pe TPU.ro azi mi-am facut cont! va multumesc. Roxana.:* :d

7 răspunsuri:
| Andreea24 a răspuns:

In primul rand nu esti grasa( poti verifica aici http://www.csid.ro/calory-calculator/ indicele masei corporale, ce iti va confirma cele spuse de mine).
Revenind. Pentru ca mergi la un botez te poti imbraca si in pantaloni si intr-o rochita. Depinde foarte multe si de vreme. Te sfatuiesc sa nu apelezi la haine prea excentrice sau foarte elegante.
Distractie placuta!

| Cryssy a răspuns:

In primul rand bine ai venit printre noi! happy...

eu nu cred ca esti grasa...

nu stiu ce sa iti spun.imbraca-te cu ce iti place, cu ce crezi tu ca ti s-ar potrivi...cu ce iti sta bine... thinking

apropo: distractie placuta! happy

| yoanna73 a răspuns:

Inbraca ceva care sa-ti vina bine si sa te simti bine. poti sa-ti pui o rochie de catalin botezatu, daca e incomoda, degeaba e de marca.si nu cred ca esti grasa.

| turist a răspuns:

Buna! Felicitari pentru anisorii tai! La inaltimea de la care vorbesti tu se potriveste perfect greutatea pe care o "suporta" picioarele tale! Deci nu esti nici grasa si nici slaba! Ca atare poti sa imbraci orice rochita sau costumas, depinde cu ce te simti tu bine si se potriveste cu felul tau de a fi!
Distractie placuta!

ps-bun venit in "cercul" nostru

| madamanu a răspuns:

Buna roxana, incearca sa folosesti o rochita cu culori vii, dar evita albul (se zice ca ingrasa)... Eu unul cred ca e ok 168cm si 56kg dar acum depinde si de proportii blushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inaltimea ta cred ca esti bine la numarul de kilograme;
pentru varsta ta, nu stiu ce sa zic, ar trebui sa te consulte un nutritionist
acum practic vorbind daca nenumarate kilograme din totalul kilogramelor tale sunt pe burta, pe sale si pe coapse, asta e un semnal de alarma cu A mare! dar lasa problema asta pentru dupa botez...
despre botez, imbraca-te in ceva asortat cu culoarea ochilor tai, un sarafan pana deasupra genunchilor, intr-un imprimeu asimetric, nu uita sa ai poseta nu prea mare, un aparat foto si flori neaparat pentru fericitii parinti, sau tu esti cea care este in rolul principal? orice ar fi am incredere ca vei petrece o zi de neuitat - chiar si imbracata intr-un trening, atmosfera relaxata e principala

| magda_1944 a răspuns:

Buna Roxana, in ce priveste imbracamintea important este si locatia si vremea si gradul de rudenie, daca esti suficient de bine proportionata la corp si cum vara inca nu atrecut poti imbraca o tinuta in culori vii, tinind cont ca esti si foarte tanara. Distractie placuta.