| EaEmma a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi? Cum se poate indeparta vopseaua neagra (de par) de pe piele? Am incercat cu lamaie,pasta de dinti, scrum de la tigare, nu a mers cu nimic. Pielea a ramas tot patata.

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Nu prea mai ai cum sa o scoti. Asteapta cateva zile si se va curata odata cu procesul de reinnoire al pielii.

8 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Nu o poti curata conventional. Pe timp ce se exfoliaza pielea o sa dispara si vopseaua.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Mai functioneaza spirtul si acetona.In rest nu stiu alte metode.Cu acestea se curata mama dupa vopsire.

| Vassii a răspuns:

Ai incercat să treci cu acetonă? Spun și eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu foloseam o lotiune tonica cu mult alcool si se indepartau petele, poti sa incerci cu spirt dar daca pielea este deja iritata e mai bine sa nu o mai sacai tu cu tot felul de iritanti, aplica o crema hidratanta si asteapta. De curatat oricum o sa se curete.

| christall a răspuns:

Cu sampon stiu ca se ia. Dar daca pata nu e proaspata trebuie sa freci.

| Mimi2323 a răspuns:

Poți îndepărta vopseaua cu clor

| Cel_Celina_1999 a răspuns:

Incearca Crema de corp, o lasi 5-10 minute si dupa te speli

| goldi a răspuns:

Incearca cu ulei de floarea soarelui