| Barbiiiedoll a întrebat:

Bunăă all:*!
Care este cea mai buna masca pentru regenerarea parului?
Fundita

Răspuns Câştigător
| Pufulete456 a răspuns:

Deci pui un /doua galbenusuri de ou si le amestesi apoi pui si o lingurita, doua de ulei de pasline. Dupa cu o pensula de vopsit sau ce ai tu il aplici la radacina.Iie fiecare suvita si o dai la radacita si lasi 30 de minute apooi te clatesti si et speli si pe cap cu sampon. Succes!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca asta:
2 - 3 galbenusuri de ou, 30 g rom, 10 g ulei de ricin. Se face un amestec cu care se frictioneaza pielea capului, se lasa 1/4 ora, dupa care se spala parul si se clateste cu apa; in ultimul clatit se adauga putin otet.happy
Eu am fost multumita de rezultatehappy.

| Barbiiiedoll explică (pentru anonim_4396):

Poti sa imi dai o poza unde ti se vede bine parul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Barbiiiedoll):

Ti-am trimis MP cu un linkhappy.

| Pufulete456 a răspuns:

Ulei de masline cu galbenus de ou :*

| Barbiiiedoll explică (pentru Pufulete456):

Cum le aplic?
adica trebuie sa le amestec?

| Pufulete456 a răspuns (pentru Barbiiiedoll):

Deci pui un /doua galbenusuri de ou si le amestesi apoi pui si o lingurita, doua de ulei de pasline. Dupa cu o pensula de vopsit sau ce ai tu il aplici la radacina.Iie fiecare suvita si o dai la radacita si lasi 30 de minute apooi te clatesti si et speli si pe cap cu sampon. Succes!

| ANDA13SALON a răspuns:

Mmm. cele din comert contin tot felul de uleiuri si vitamine, etc - insa in concentratie mica. Poti lua ulei de argan, ulei de ricin, ulei de masline, oua, otet, gaz, lamaie... acestea se pot face acasa si sunt bune pentru par. Te previn ca de la unele parul capata un miros puternic, de aceea este bine sa te speli pe cap cu cateva ore bune ineinte de a lua contact cu "publicul". Succes