| Kidd a întrebat:

Bunaa :*. Am o mare problema rolling eyes. Parul cret. straight face. Nu sta in niciun fel crying Nu`l pot lasa desprins. Este des si prea thinking "mare" [ nu in sens de lung ]. Daca l`as lasa ar arata oribil. Cand il pieptan [ cu un pieptan cu dinti rari ] se infoaie si mai rauuu x_x. Este si uscat, nu`i moale sau fin straight face. Am incercat o groaza de sampoane si balsamuri. Fara efect. M.am saturat sa-l tin strans in coada mereu x(. PLS help! Cum sa-l facasa se aseze frumos si sa fie moale si sa aiba un aspect placut? Produse ceva bune stiti? Dau funda! crying

17 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Cu ceara de par o sa-ti defineasca buclele si ti le va aranja

| ♥•♫raluks♫•♥ a răspuns:

Pai in primul rand du'te si fileaza'l(filatul nu iti ia din lungime ci iti subtiaza firul de par) si pentru ca ai parul cret ii sta mai bine lung decat mediu deci te sfatuiesc sa folosesti ulei de ricin care iti regenereaza parul, il face mai moale si mai matasos si il face sa creasca si mai repede(il poti combina si cu un galbenus de ou), mai poti folosi si ulei de masline, dar eu am folosit ulei de ricin avand aceeasi problema ca tine numai ca parul meu nu e atat de cret dar e uscat si daca il las desprins zici ca mi-a explodat o grenada in caplaughing dar incercand si remedii naturale si'a ravenit mult deci iti recomand si vei vedea rezultate daca te ti de tratament...merita sa incerci si ceva natural ca presupun ca esti satula de atatea balsamuri sampoane si mastihappy si mai poti ca seara sa dormi cu parul impletit si a 2-a zi vei vedea ca va fi mai matasos si va sta kreponat nu crethappysucces:X

| marrr a răspuns:

Nu te mai pieptana decat inainte de a te spala pe cap, sau dupa ce te speli pe cap desi nu se va aseza asa bine. Mai bine ne-ai fi dat si-o poza sa ne zici cum aratathinking Si eu am aceasta problema, doar ca la mine parul e ondulat. Sta doar cand are el chef si atunci se face frumos, dar de cateva zile am facut matreataangry. As vrea sa-mi iau o masca de par, am auzit ca acelea de la elseve roz hidratante sunt bune pentru parul uscat. Incercam?hee hee

| DennK a răspuns:

Du-te la un coafor oarecare si o sa se rezolve

| Crisstina a răspuns:

Nu inteleg de ce o sfatuiti sa`si cumpere placa si sa foloseasca placa, in loc sa-i recomandati un sampon sau un balsam bun! Placa nu face nimic bun, nu poti sa-ti intinzi parul la infinit! Si eu am parur cret, foarte cret, nu doar ondulat ca al tau si la mine da rezultate balsamul pentru par vopsit, pentru ca putine balsamuri sau sampoane sunt pe masura asteptarilor mele, deoarece majoritatea sunt pentru a face parul moale sau pentru volum. Volum am prea mult, moale nu`mi place sa fie pentru ca asa sta foarte "pleostit" si nu are nici o forma. Sunt o gama de creme pentru par. De exemplu este o crema cu ulei de masline de la Loncolor. Eu nu ma piaptan doar atunci cand ma spal pe cap si intotdeauna aplic un balsam dupa ce ma spal cu sampon. Daca crezi ca nu esi multumita de parul tau, du`te la coafor pentru a ti`l fila putin, iar apoi foloseste balsamuri si tratamente. sigur va functiona. Nu are rost sa ti`l tot intinzi cu placa! Multa lumea ar vrea sa aiba par cret si nu pot sa-l aiba! Fi mai diferita! happy :*

| Breakingthehabittonight a răspuns:

Pai iai din volum-mergi la un salon si roag-o pe tantii sa te fileze...sa iti faca breton si sa ii deie o forma faina-nu cere mult, vreo 10-15 lei... dupa care il faci cu placa-vei fii alt om

foloseste in balsam de la kaloss
si un sampon garnier cu avocado-pentru par foarte uscat
fa o masca cu ou si ulei de masline si las-o 20 min il descureca si il hraneste foarte frumos, intareste radacina si il netezeste
bine ai nevoie de timp pentru a obtine rezultate si rabaree

| Breakingthehabittonight a răspuns:

Mergi la salon-il filezi ii spui sa iti dea o forma frumoasa...si gata nu iti ia mai mult de 15-20 lei...il indrepti cu placa si pari ca ai fii alt om vb serios

fa o masca cu ou si ulei de masline-lasi 20 min si gata-hraneste radacina si hidrateaza firul

balsam de la kaloss cu lapte
sampon garnier cu avocado pentru par f. uscat
sau sioss pentru hidratare, o sa arate f.bine daca urmezi ce zic...numai ca gandeste`te ca parul tau si daca nu il ingrijesti acum peste cativa ani nu o sa il mai ai!

papa

| Andrre a răspuns:

Exact asa era si al meu. imi facem draci mereu rolling on the floor ca nu imi statea in niciun fel si mil faceam cu placa ca sa fie mai aranjat. oh go on dar era f f ars. si dupa m-am dus la coafor mi l-am filat si acea doamna mia recomandat o crema pentru protejarea parului facut cu placa. happy mi-am luat. ma dadeam si dupa ma indreptam sau chiar il lasam asa era foarte ok. thinking :X

| Kidd explică:

Pff. straight face Am uitat sa mentionez ca si parul meu sta frumos foarte rar. Poze cand e asa urat nu am. straight face

| Kidd explică:

Http://www.clopotel.ro/......20269.html Nu se vede prea bine dar asta`i parul meu =))

| Sweet00gum a răspuns:

Salut! si eu am parul cret si incerc sa il stapanesc:)).
asa ca.

in primul rand alege un sampon care ti se potriveste. mie de exemplu imi face parul moale samponul gliss, cel portocaliu, din dreapta.plus, langa el, vezi ca are si balsam...

buun, acum ca te-am spalat, trebuie sa te aranjez: ))

spuma : http://www.hypermarketulonline.ro/......34ae40.jpg

cu siguranta o gasesti in orice hypermarket! e cea mai buna :)
te dai cu ea pe parul ud, dupa ce te-ai pieptanat! pune cam 2 pumni!

si ultima parte!
uscarea parului :) ...neaparat,dar neaparat! trebuie sa il usuci cu un uscator care are difuzor la capat! uite, cum e asta http://www.e-price.ro/......e093da.jpg

eu am de la Philips si e super bun, si nu cred ca a costat mai mult de 100 Ron... (bineinteles ca stii ca trebuie sa te usti stand cu capul aplecat in fata ).

acum te poti duce la nunta:)) :-*

| Sweet00gum a răspuns:

Sa nu ti-l faci cu placa ca ti-l distrugi.nu cred ca ti-ar placea sa fii creata si tunsa bob.ai grija de el phbbbbt

| sucharina a răspuns:

Nu am auzit niciodata ca o crema sa poata face parul sa cresca dreptlaughing)rolling on the floor))deci este exclus pieptanatul...cand iti speli parul foloseste balsam si descurcal cu degetele(trece degetele prin el)apoi aplika spuma de par.(parul sa fie umed)fol un pic feonul si gata.sta extraordinar.nu uita. nu il pieptana des pentru ca el fiid cret se rupe si e normal sa stea aiurea.firele nefiind la aceeasi dimensiune.

| Eu4EverX a răspuns:

Cumpara o placa pentru par desi nu e foarte "sanatoasa" este utila poti sa iti aranjezi parul cum vrei tu.

Poti merge de asemenea la coafor si sa ti-l filezi foarte tare.

Succes!:*

| Bubu_5492 a răspuns:

Du-te la coafor si fileazal.
apoi ia-ti o masca de par.si fa-l cu placa thinking

| Deya_6605 a răspuns:

Suntem in aceeasi situatie tongue
eu folosesc placa si am un tratament pentru par...
adica ma dau cu acea crema pe par si parul care creste dupa ce ma dau, creste dreptwinking

| (F) a răspuns:

Eu zic sa-ti cumperi o placa de indreptat parul prietena mea e si ea creata dar isi indrepteazaparul cu placa nu sta chiar drept ci putin ondulat si nu mai sta umflat si ridicat in sus de zici ca a bagat mana in priza( de prietena mea era vorba nu de tine) incearca cu placa o sa mearga