| lucyanaaaq7 a întrebat:

Buna! Azi mi-am luat mustata cu crema epilatoare pentru fata, pentru a 3 a oara., insa m-a usturat foarte tare si inca ma mai ustura. Efectiv nu puteam atinge zona in care mi-am dat, plus ca ma inrosisem foarte mult. acum nu mai sunt inrosita dar inca ma mai ustura. Am dat cu o crema de galbenele. Un sfat?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu ceara e mai ok

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Probabil nu ai respectat indicațiile de pe produs, crema depilatoare de la Elmiplant de exemplu, trebuie lăsată să acționeze 3 minute, după care trebuie ștearsă cu o dischetă sau hârtie de pe locul în care a fost aplicată, nu trebuie depășite acele 3 minute pentru că după cum deja ai experimentat poate cauza arsuri chimice și automat roșeață și usturime. În caz de arsură este recomandat să aplicăm comprese reci, (fără gheața aplicată direct pe piele), până la dispariția roșeții iar pentru durere putem lua un ibuprofen. Hidratează-te, iar după dispariția roșeții poți aplica o cremă hidratantă ex: Crema reparatoare si protectoare Cicalfate+ Avene. Numai bine!