| AnneNicholl300 a întrebat:

Bunaa vreau sa imi creasca unghiile si stiu ca o sa imi ziceti ca uleiul de racin si cum folesesc uleiul unde il pot gasi.Dau fundam

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Il gasesti in farmacii. Pur si simplu il aplici cu vata, un servetel de urechi sau chiar cu buricul degetului pe intreaga suparafata a unghiei.

5 răspunsuri:
| GreenEyesRedLips a răspuns:

Bună! Eu l-am luat din farmaciile naturiste. Poți pune pe un bețisor de ureche și să-ți dau cu el pe unghii.O seară frumoasă!

| J0B0MAT a răspuns:

In farmacii. Daca vrei, te-as sfatui sa iei si vitamina e sa iti dai.Eu imi dau de 2 saptamani si deja mi-au crescut unghiile considerabil. Aplici uleiul de ricin si vitamina e pe o bucata de vata/betisor de ureche si iti dai pe unghii si lasi cam 20 de minute sa actioneze.

| Mariiiiiiiii a răspuns:

In farmaciile naturiste

| Holy2010 a răspuns:

In farmacii. Il aplici cel putin de doua ori/zi dimineata si seara la nivelul cuticulelor si il masezi. Daca ai unghiile subtiri care se exfoliaza doar cu ulei de ricin nu-ti vor creste. Trebuie si un lac protector transparent care sa intareasca unghia pana isi face treaba uleiul de ricin. Poti sa aplici lacul la distanta de cuticule si sa reaplici o data la doua zile.

| devil32angel23 a răspuns:

Buna parerea mea este sa uzezi un lac de unghii pentru care ajuta la cresterea unghiilor sau un tratament pe care il ppti gasi si in farmacie
Nu am uzat niciodata ulei de ricin, eu m i le las sa creasca de la sine fara sa le rod.