| MyLittlePony a întrebat:

Bunaaa!
Am si eu ceva probleme cu tenul si nu stiu ce creme sa iau.
Sincera sa fiu,nu stiu daca tenul meu e mixt sau gras,dar fruntea, nasul, obrajii si barbia sunt uleioase si acolo imi apar de cele mai multe ori cosuri.Nu stiu ce sa iau pentru a scapa de ele, plus ca am si pori dilatati, si multe nuante.Si pe lateralele nasului am probleme.
As dori recomandări!

Răspuns Câştigător
| F12345 a răspuns:

Bună! Am fost și eu în situația ta, am încercat tot felul de creme, geluri, tot așa din auzite și din recomandări...ei bine nu a funcționat absolut nimic.
Așa că am decis într-o zi sa merg la dermatolog, acolo am fost examinata foarte bine, întrebata despre alimentație și stil de viață apoi am primit un tratament potrivit nevoilor mele, gel de curățare, creme pentru dimineața și pentru seara, nu o sa le dau nume deoarece poate ție nu îți fac bine, mie mi-a prins foarte bine acea vizita la dermatolog. Îți recomand să faci la fel și tu. Mult succes!

3 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Cel mai probabil e mixt.
O rutina de ingrijire pentru ten mixt cuprinde in mare:
Dimineata: spalare cu gel de curatare, hidratare cu o crema usoara, spf
Seara: spalare cu apa micelara/ulei demachiant, spalare cu gel de curatare, exfoliere, hidratare
Nu o sa dau nume de produse, astea le alegi tu in functie de ce recenzii gasesti, bugetul tau

| adam7 a răspuns:

Ai ten gras din ce spui.
Dacă vrei să nu dai gres du-te la un dermatolog.
Altfel poți merge cu gel curățare de la roche possay și crema effeclar tot de la ei.
Dar sunt multe soluții și poate îți trebuie un tratament pentru acnee.

| milliongirl a răspuns:

Buna,da-mi instagramul tau sa te vad te rog ca sa te ajut