| Serendipity17 a întrebat:

Bunaaa (: As vrea sa imi fac a doua gaura in ureche, singura. Am citit pe net si stiu ce trebuie sa fac sa nu se infecteze... Dar am o intrebare : Se infecteaza daca bag tinichele sau altceva in afara de aur&argint?

Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Rhee a răspuns:

E foarte posibil sa se infecteze, acum nu sunt doctor, insa iti spun din propria experienta...Indicat ar fi sa pui aur/argint si sa-ti faca cineva care se pricepe, ca asa e posibil sa nu ti-o faci bine si apoi tot tu ai de suferit. Tc!

8 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Mai eu iti spun sa te duci la un specialist sa iti faca gaura pentru. ca nu costa mult si nu se infecteaza.

| Blondda a răspuns:

Am 7 gauri intr-o urecche date de mine si n-am nimic.

| Serendipity17 explică (pentru Blondda):

Cerceii din ce material sunt facuti? happy

| JoJo a răspuns:

Depinde cat de sensibila esti tu! Eu de exemplu daca port altceva decat argint in urechi mai mult de 2-3 ore deja simt ca nu-mi mai suport cerceii, imediat ma mancanca urechile si imi coc.
Eu mi-am facut singura 2 gauri, dar iti recomand, daca ai curaj, inainte sa freci bine cu sare urechea sau cu spirt si sa faci gaura direct cu cercelul (sa fie bine ascutit). E dificil sa o faci cu acul si apoi sa bagi cercelul, e durerea mai mare. Succes!

| RagingZeus a răspuns:

Daca tot zici ca ai citit ce trebuie sa faci pentru a nu se infecta, atunci pentru ce mai pui intrebarea asta?
Oricum... eu cred ca ar trebui sa intrebi pe cineva care se pricepe la asa ceva, sau are experienta, pentru a te asigura, inainte sa faci ceva ce cu siguranta o sa regreti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca nu se infecteaza.colegele mele si-au dat a doua gaura si poarta numai tinichele dar sa nu porti ceva greu si ai grija ca s-ar putea sa ti se umfle putin adica att cand bagi cercelul si mare grije cand te imbraci sa nu se apuce ca e vai de tine laughing funda?

| akta a răspuns:

Argintul este destul de ieftin.

| Anonim175 a răspuns:

Poate. La unele DA, la unele NU!batting eyelashes... Te sfatuiesc sa nu-ti faci singura cea dea doua gaura in ureche!batting eyelashes