| elisuka a întrebat:

Bunaaa sunt fata si am paranteze in partea de jos a picioarelor...de la genunchi in jos si ma gandeam ca daca as avea gambe s ar vedea mai OK.M am hotarat sa fac asta prin alergare...sa ma trezesc mai devreme dimineata si sa alerg.Ce parere aveti? si cat ar trebui sa alerg? sau ce exercitii m ar mai ajuta?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un efect optic bun, se poate obtine daca porti tocuri cat mai inalte, dar nu gen platforma, ca nu inclina talpa si tocmai de asta ai nevoie.
De evitat: platformele si tocurile groase, sau lipsa toata a tocurilor, pentru ca scoate in evidenta mai mult deformitatea piciorului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alearga cat poti tu de mult, mareste in fiecare zi durata.
Exista greutati pentru gambe pe care le poti folosi cand alergi sau faci anumite exercitii. Poti sa faci multe ridicari pe varfuri si daca ai posibilitatea sa te ajuti si de o scara. Gasesti pe Youtube multe exercitii, ai putea sa-ti faci un abonament la sala. Au mai multe aparate care te ajuta si iti pun gambele la treaba ca sa vezi mai repede un rezultat.
https://www.youtube.com/watch?v=9cLForkXxnk

| nugasescusernameliber a răspuns:

Orice sport se axeaza pe musculatura picioarelor, mai incearca si seara in timp ce vezi un film, din stat in picioare sa te ridici pe varfuri, de 30-40 ori si creste treptat. Alege haine in croiala dreapta, sau fuste lungi.