| NoName_7204 a întrebat:

Bunăăăăbatting eyelashes
Eu am un tip de ten mixt x_x si dp km bine stiti tenul mixt este mereu predispus la aparitia cosurilor si a miilor dee bubitse
Din fericire mie nu mi-au aparut pana acumm asa ceva [am 15 ani >:" ] dar datorita sebumuli excesiv din zona ochilor, a nasului, a barbiei si a fruntii machiajul meu niciodata nu estee la fel ca la aplicare. x(
Dupa vreo 2 ore se intindee
Deci
. intrebarea mea este daca voi fetellorr cunoasteti vreo crema [ dati si nume va rooog ] care sa mai elimine din sebumbatting eyelashes
Acooord cea mai mare fundita si voturi si ce vreti voooi!
. aa
inca o rugaminte. ar fi si mai Ok daca ati folosit si voi cremele acelea pe tenul vostru, mixt fiind

:*:*

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am tenul mixt si am tenul foarte gras, si tot nu mi-au aparut cosuri sau alte celea

Am avut probleme cu sebumul si eu da erau in perioade scurte adica aveam tenul gras vreo 2saptamani si apoi mi se usca pielea foarte tare, acum folosesc o crema de mijloc, de la elmiplant skin moisture pentru ten normal/mixt ( e intr-o cutie verde) si vad ca mia ajutat, na acum eu iti urez mult succes si poate dai si tu o fundita...big grin

| iacob_2737 a răspuns:

Daca nu ai probleme cu cosurile insa ai un ten mixt iti recomand urmatorii pasi. demachiere( dimineata si seara) lotiune tonica (dimineata si seara) de 2 ori pe saptamana un exfoliant. Ca si creme seara o crema special pentru tenul normal mixt iar dimineata matifianta deoarece va ajuta la retinerea sebumului. Produsele dermatocosmetice sunt cele mai recomandate. Bioderma Sebium ai putea incerca cu mare incredere.