| Anaasstasssssiaa a întrebat:

Bunaaaaa!
Am nevoie urgentă de ajutor. Cum pot sa ascund urmele roșii lăsate de la coșuri? Ce sa fac sa treacă in câteva zile?

6 răspunsuri:
| Amely21 a răspuns:

Bună, draga mea.winking
De urgență poți apela la un machiaj bland, care iti poate acoperi. Dar, nu cumpara produse scumpe de la farmacie. Exista leacuri care le poti face și acasă.
Printre acestea putem aminti: frecarea zonei-problemă cu un cub de gheaţă pentru 15 minute (previne reapariţia coşurilor şi reduce roşeaţa), felii de cartof crud, castravete sau roşii aplicate pe pielea cu cicatrici timp de un sfert de ceas au, în unele cazuri, efecte uimitoare de reducere a semnelor post-acnee. De asemenea, poţi încerca să tamponezi cu o dischetă demachiantă (îmbibată în aloe vera, suc proaspăt de lămâie, vitamina E, arbore de ceai, ulei de lavandă sau de trandafir, oţetetc.) zonele cu pete. Poți sa te speli pe față și cu ceai de mușetel sau ceai verde.
Nu te aştepta însă la rezultate peste noapte, este nevoie de timp pentru a repara stratul de piele distrus de acnee.
SI NU UITA! MANANCA SI SANATOS, SI SIGUR VEI VEDEA REZULTATELEwinking
Dar, dacă ai voință, și faci ce am scris, poti vedea rezultatele in 5-7 zile. FUNDA? happy
Succes!

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Amely21):

Mulțumesc din suflet pentru sfaturi, aveam mare nevoie! :* va pup

| Anaasstasssssiaa explică:

Am zis BUNA!, trebuia sa va trimit mesaj personal pentru a saluta? Am nevoie de un sfat, nu de codul bunelor maniere.

| grimalkiny a răspuns:

Machiaj.

| Alina1504 a răspuns:

Hei!
Daca te machiezi mai mereu si stii "cu ce se mananca " iti recomand sa nu apelezi la un fond de ten cu acoperire mare pentru ca se vor vedea mult mai urat.
Iti recomad sa iei un corector verde este special pentru roseata si cosuri, aplici doar pe zonele cu probleme, aplica un fond de ten cu acoperire mica spre mare ( mai mult pentru a uniformiza tenul), apoi ia un concealer( anticearcan) cu acoperire mare si pune usor doar pe zonele cu probleme (tapoteaza foarte usor cu o pensula si repeta acest pas de 2-3 ori daca e nevoie. Nu exagera si nu-ti incarca tenul), dupa foloseste o pudra matifianta daca are puntia acoperire si mai bine (tapoteaza la fel de usor cu o pensula. Foloseste doar miscari de tapotare pentru a nu muta fondul de ten si concealer-ul din loc).
Ps: daca ai probleme cu tenul si nu iti apar doar asa cand si cand iti recomand sa mergi la un specialist (am avut acnee si stiu despre ce zic) te pup si numai bine :*

| Anaasstasssssiaa explică (pentru Alina1504):

Mulțumesc tare mult pentru aceste sfaturi! Va pup și eu și doar bine va doresc! :*:*