| Ramo137 a întrebat:

Bune fetelor, aseara mi-am sters unghiile de culoarea portocalie la o mana si cealalta am avut-o facuta cu rosu. dupa ce m-i le stersesem, la mana dreapta a ramas tot portocalie dar mai transparenta(ca si cum m-as fi dat cu lac de culoare portocaliu). am sters-o de 2 ori si tot asa se intampla, nu se ia.
ce pot sa fac? dau funda repede.

Răspuns Câştigător
| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Ti-ai patat unghia...
o sa-ti treaca abia dupa cateva zile, nu prea mai ai ce sa-i faci... Eventual mai inmoaie-ti mana in apa calda, freaca unghia.

Data viitoare cand iti mai faci unghiile cu nuante stridente da inainte cu un strat de lac transparent ca sa eviti sa-ti patezi unghiile!
Numai binebatting eyelashes

5 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Ti-ai patat unghia. Asa se intampla la ojele in nuante electrice (albastru, roz, portocaliu, verde). Daca te dai cu oja, data viitoare cand le vei curata vor avea o culoare normala. Pana atunci, pune o picatura de clor pe un tampon de vata, si vezi daca se curata. Nu uita sa te speli dupa aceea pe maini. O zi buna!

| Ramo137 explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri

| Inovssakura a răspuns:

Date cu rosu si stergete dupa cateva zile happy

| AstaMik2 a răspuns:

Da 2 straturi de rosu

| elenacristina99 a răspuns:

Să te dai cu roşu la amândouă mâinile pentru câteva zile, după care, când le vei şterge, va apăra ca şi cum ai fost data cu carmin.