| ~AleXa~ a întrebat:

Buuna! O sa ma tund filat cu breton. Vreau sa ma vopsesc cu suvite dar mama nu ma lasa... ce sa fac? macar sa ma vopsesc cu suvite numai pe breton ( Ce culoare miar sta bine ca suvite pe breton si pe tot par?) Vedeti pozele mele pe http://alexia79.hi5.com Astept si sfaturi si linkuri. Dau fundita... :) :) :d

7 răspunsuri:
| Diane a răspuns:

Ca sa o convingi pe mama trebuie sa ai o discutie linistita cu ea si sa-i aduci argumente de ce vrei sa te vopsesti si de ce crezi ca ai dreptate. Si sa afli daca ti-ar sta bine cum si ce culoare ai putea merge cel mai bine la un specialist adica un stilist. Probabil va coste un pic mai mult insa rezultatele vor fi multumitoare pentru ca el va sti cum iti sta bine in functie de forma fetei sau alte criterii. Bafta! happy

| ciufulix de menta a răspuns:

Paiwinking poti sa-ti faci pe tot parul suvite blonde, nu`i rau si ati sta bine cateva acolowinking

iei fiecare suvita in parte si o dai cu vopsea blonda si asa mai departe

ati zic eu ca ati sta bine ca si eu amwinking

| MissCamelia a răspuns:

Nu cred ca ar fi o solutie sa iit vopsesti bretonul intr-o culoare separata de restul parului. Incearca un nuantator sau un sampon colorant mai bine, ca dupa parerea mea, cu un breton de o culoare si restul parului alta, nu ai arata foarte bine.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea sincera e sa nu-ti faci suvite.Nu se mai poarta de cativa ani si iti dau un aspect ieftin. Daca vrei neaparat o schimbare, poti sa te vopsesti cu un nuantator intr-o culoare apropiata de a ta naturala.Si asta pe tot parul.Bafta!

| Derye a răspuns:

Sa'ti vopsesti bretonul intr-o culoare diferita de restul parului e ceva curajos. Desigur nu tuturor le'ar sta bine, mai ales celor cu parul lung. Daca ai parul scurt si fata rotunda poti adopta pentru. aceasta tehnica, daca nu, ia'ti gandu'

| Me_3722 a răspuns:

Buna!
Pai o convingi tu cumva happy
Iti zic eu cum sa faci.Iti faci intr-o parte o culoare de suvite adica in stanga sau in dreapta iti faci o suvita roz un verde una albastra una mov si una de culoare blonda si o sa arati minunat dar trebuie sa si il intainzi cu placa ca sa se vada mai bine! Dar daca vrei asa cum am zis eu iti zic sa nu iti mai faci bretonhappy. Si daca nu vrei asa cu suvite maro mai deschis decat parul tau. Sau o culoare mai deschisa decat parul tau.
O zi buna in continuare!:*
Succes!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu crezi ca esti cam micuta pentru vopsea?