| Aalexander a întrebat:

Cam cat costa un cercelus mic pentru fete din aur?

4 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Depinde de tipul aurului 14k, 18k, 24k, etc. De asemenea, depinde si de unde-l cumperi. Am vazut magazine in care gramul de aur era 150ron, iar in altele depasea 180ron.

Eu personal am dat pe cercelusul meu, care are si lantisor 300ron, deci probabil unul mai micut ar costa maxim 200ron.

| mona a răspuns:

Intre 100 si 200 lei

| OnuOnulică a răspuns:

Pentru unu de calitate 1 milion si ceva.

| FStelian a răspuns:

Dependine de karate, pentru 14k, o pereche de cercei cam de 1 gram, costa cel putin 150 lei. Pe cand o pereche de cercei de 18k costa cel putin 190lei. Depinde de gramajul cerceilor/cercelului si de karatele aurului.