| PumpkinDoll a întrebat:

Cam cat timp imi trebuie ca sa invat sa merg pe tocuri?

8 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Cu domnia te nasti nu se invata. Asa si cu tocurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hm, pai cam pana... inveti sa mergi cu ele, duhhh ^^

| Savina23 a răspuns (pentru anonim_4396):

La inceput iti iei tocuri mai mici,mergi cu ele,si cand te ai obisnuit, treci la unele mai inalte si tot asa, pana ajungi la cm doriti! Eu cand eram la inceput, exersam pe tocurile mameilaughing)Mergeam doar prin casa, desigur.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce intrebare. De parca toti mergem la fel si invatam la fel. Eu am mers din prima bine.

| Rihhana1 a răspuns:

Intr-o saptamana-doua sau cateva luni depinde de fiecare.
Daca te pregatesti de un eveniment ai putea incepe chiar de azi sa mergi pe tocuri.

| gomen a răspuns:

Nu recomand mersul pe tocuri. E ca si cum ai merge pe lego. Dar daca tu vrei sa arati mai frumoasa, matura, eleganta si independenta, atunci o poti face. Poti sa mergi pe tocuri in fiecare zi pana te acomodezi, pana uiti de existența lor sau pana ai impresia ca mergi ca si cu niste simpli adidasi.Dar nu sta prea mult, vei fi mai predispusa la varice si dureri insuportabile de picioare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru gomen):

Îmi place structura asta pe care ai formulat-o: „e ca și cum ai merge pe lego" - de acord cu tine.

| Ralucaaa289 a răspuns:

În primul rând mergând..asa vei învăța.Eu până acum un an de zile am purtat doar încălțăminte normala.Dar fiindca sunt mica de inaltime am inceput sa port tocuri.Nu trebuie sa te forțezi sa mergi intr.un fel atâta tot.Nu e mare chestie.Dar nu iti recomand sa o faci pentru o perioadă lungă, vei avea probleme după. Bafta