| Denianonim a întrebat:

Cam ce tip de haine mi se potrivesc având în vedere că sunt FOARTE SLABĂ.
(picioare, mâini subțiri). Cam ce m-ar avantaja. Am 14 ani și sunt fată
Dau si fundita pentru cele mai bune sfaturi
App am 1, 62 înălțime și 45 kg

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti subtire ca o ata, poarta doar o ata, sa se potriveasca... big grin

| goldi a răspuns:

Nu e cazul sa te panichezi, întru-cât ai 14 mai ai timp sa te dezvolți, îngrași, dar totuşi sa-ți răspund la întrebare:din ce ai zis cred ca ai forma corpului de dreptuntunghi (dar nu sunt sigura 100%,intru-cât când ești slaba nu se observa prea ușor ce fel de silueta este, așa ca pentru silueta de dreptunghi(androgina) partea de sus este egala cu partea de jos, silueta măr partea de sus este mai mare decât partea de jos, silueta par partea de sus este mai mica decât partea de jos, iar silueta clepsidra tot partea de sus este egala cu partea de jos, dar în sens pozitiv, deoarece aici sunt existente formele şi talia subțire.Acum sa revenim la silueta dreptunghi.Îți recomand sa îți pui în valoare picioarele,deoarece acest tip de silueta are niște picioare lungi și foarte feminine spre deosebire de silueta para,poarta :blugi skinny,pantaloni cu pense (pentru a da volum în zona soldurilor ), fuste scurte cu croiala în A sau lungi,dar niciodată la mijloc,pantaloni scurți,bluze cu croiala în A,bluze petrecute,care iti pun valoare umerii, de asemenea pentru a părea mai grasa iți sugerez sa porți bluze cu linii orizontale, cu imprimeuri mari (fără linii verticale), bluze pe gat, marcheaza-ți talia cu o curea.Totodată pentru a părea mai grasa iți sugerez sa porți culori deschise (deoarece culorile deschise măresc)
Sper sa te-am ajutat.

| Denianonim explică (pentru goldi):

Am forma corpului clepsidra
Am talia extrem de subțire
Multumesc mult!

| goldi a răspuns (pentru Denianonim):

Deci nu ai o problema în alegerea hainelor, întru-cât ești clepsidra, sa știi ca ești foarte norocoasa

| Alexuca24 a răspuns:

Poti purta pantaloni sport din aceia nu foarte largi si stransi jos, cu un tricou cu mesaj sau pur si simplu unul alb sau negru. Poti incerca sa combini bluze de vara cu un cardigan, blugi rupti si o pereche de tenisi. Daca mergi la o petrecere si trebuie sa te imbraci elegant foloseste niste pantaloni largi si vaporosi care sa fie stramti sus si cu o bluza stil tricou care sa aiba guler de camasa, cu niste pantofi stiletto de culoarea pielii sau negrii depinde de culoarea pantalonilor. Daca vrei sa iesi cu prietenii in parc, poti sa te imbraci cu o pereche de blugi, tenisi si un hanorac larg si poate chiar si o sapca. Sper ca ti-am fost de ajutor...

| xyzttt a răspuns:

Fără haine ai arăta perfect! laughing))
Ar trebui să porti blugi mulati sau colanti si un tricou, peste tricou/bluza(nu largi) o camasa in carouri sau cardigan!
Dar prima varianta e mai buna.winking

| Alexuca24 a răspuns (pentru xyzttt):

Camasile in carouri nu se mai poarta si in niciun caz colanti cu tricouri lungi ( cu asta te poti imbraca cand stai in casa)

| Denianonim explică (pentru xyzttt):

Chiar arat perfect
Mersi de sfaturi