| Anabela777 a întrebat:

Cam in ce consta decolorarea parului? Cat costa? Si se poate face si acasa?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, decolorarea nu se poaet afce acasa, pentru ca-i foarte periculos sa ramai fara par in cap si este 99% sigur, ca acasa nu o poti obtine.
Recomand un salon de coafura!

3 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Da, se poate face și acasă. Eu o fac acasă de ani buni.
Dacă e pentru prima dată când te decolorezi nu o să îți afecteze părul la fel de mult. Bineînțeles, tot îți arde părul, dar una e să îl decolorezi prima dată și alta e să-l decolorezi de mai multe ori și să îl și vopsești repetat.
Dacă ai un dm prin zonă, e sfânt laughing eu de acolo îmi iau tot ce trebuie. Ai nevoie de pudră decolorantă (se găsește la plic) și de oxidant. Atenție, nu-ți recomand 12% decât dacă ești vopsită brunet închis. Cel de 12% e cel mai puternic și s-ar putea să nu ai nevoie de el. Eu când voiam să îmi scot vopseaua din păr foloseam 9%.
Tu ce culoare ai acum în păr? Cat de lung sau des e părul?
Si iti recomand sa iti iei o data cu decolorantul si o masca sau un balsam ceva pentru par, pe care sa o folosesti sa mai remediezi putin din arsura provocata parului.
Sau sunt niste chestii de la syoss, la cutie, care au in ele tot ce iti trebuie, si pudra si oxidant, ca sa nu le mai iei separat

| MadRaven a răspuns:

Am uitat să menționez prețul. Dacă găsești un dm, două plicuri de pudră oxidantă și două sticluțe de oxidant te ajung maxim 20 de lei. Pe mine mă ajung cam 15 lei, aproximativ. Asta fără prețul vopselei, că bănuiesc că vrei să pui ceva peste. La vopsea sunt toate categoriile de preț, de la 12 lei până la 50, depinde de tine pe care o alegi laughing

| Bunasiua a răspuns:

Daca vrei sa te decolorezi trebuie sa te gandesti bine inainte.Asta inseamna arderea parului. Daca chiar esti hotarata trebuie sa-ti iei un recipient de vopsit si pensula, decolorant praf si oxidant (de 12%). Trebuie 2 plicuri de decolorant si 3 sticle de oxidant puse in recipient, amestecate si apoi aplici. Lasi pana cand ajugi la culoarea de blond care-ti convine. Daca vrei doar suvite merge cu doar un plic si o sticluta de oxidant.Bafta si take care. Sfatul meu e sa nu-ti arzi parul (sfat de la fata care nu si-a mai vazut de 2 ani in par o nuanta ci doar culori si regret ).