Cand am fost mica, mi-am ros unghiile. Acum nu mi le mai rod. Ce imi recomandat pentru ca unghiile mele sa ajung normale(sa nu fie deformante-cum sunt acum dupa atata ros), sa revina la forma normala
? Urgent!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea stiu, dar am si eu o intrebare:cum ai reusit sa scapi de rosul unghiilor?cryingeu incerc de mult timp, si nu reusesc sad

Pai...profesorii cand ma vedeau ca imi rod unghiile ma atentionau> Imagineaza-ti cati microbi ai sub unghii, si ce urate sunt asa roase. Gandeste-te ca o faci spre binele tauwinking

| Barbie_9607 a răspuns:

Poi acum trebuie sa le ingrijesti foarte bine, sa le dai cu lac de unghii de 2 ori pe saptamana si sa le tai cum doresti sau poti merge la un salon sa iti de-a o forma.
Mentionez ca si eu am avut probleme cu unghiile, mi le rodeam cand eram mica, dar in timp, cu lacul de unghii si foarte bine ingrijite au forma normala.

| Ganduri albe a răspuns:

Pai lasa-le sa creasca si o sa obserivi ca se se vor lungi si vor fi normale

| šρяίηģ a răspuns:

Nepotica mea a scapat de unghiile deformate cu avon nail expert (1. potiune de crestere : iti cresc unghiile mai repede si apoi poti sa le tai si sa le dai forma si 2. ulei pentru unghii : intareste si previne ruperea )

| Raluca1724 a răspuns:

Ulei de ricin ai încercat? Dă roade. E foarte eficient!

| Lorelai a răspuns:

Lasa-le sa creasca mult, apoi incearca sa le dai o forma. Da-le cu lac tot timpul sa fie tari.