| ella_7332 a întrebat:

cand imi indrept parul cu placa nu sta drept mai mult de o ora ...doua.sad

ce pot sa fac sa tina mai mult?

fundita:*:*:*

9 răspunsuri:
| dutzy_2100 a răspuns:

Pai in primul rand cumparati gama nivea straight and easy

http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:0&tx=30&ty=88
e doar samponul dar cumparati si balsamul si masca de par. ajuta mult. In plus ai putea sa-ti usuci parul frumos cu peria si va fi aproape drept. Dar daca nici asa cu samponul + uscat cu peria nu esti multumita poti apoi sa folosesti si placa ( Antentie! spray de protectie impotriva caldurii neatarat! ) si apoi pui fixativ. Dar nu pune atata incat sa fie firele ca niste sarme tari si... pur si simplu nu arata bine. :)

Inca ceva... degeaba te chinui nu siu cat sa il intinzi, mai ales acum iarna. Din cauza umezelii de afara se va increti la loc. Si vara. intr-o zi cu umiditate foarte mare se intampla acelasi lucru. Asa ca intr-o zi dinaceea. nu prea ai cei face.

| georgiana1000 a răspuns:

Pai eu am solutia "Glossy Restructural Cristal Fluid". Arata astfel: http://www.google.ro/......tp?/imgres r:0, s:0
Eu una mi.am luat aceasta solutie de la Stavros (se gaseste si la alte magazine chimice) si am dat pe ea in jur de 15-20 de lei (nu m.ai stiu exact;) )
Aceasta solutie se aplica inainte de a incepe sa. ti intinzi parul, iti pui in palma max. 2-3 picaturi din tub si iti masezi parul cu aceasta solutie. Parul nu ti se va uda, asa ca vei putea imediat sa ti. l intinzi. Daca ai parul cret sau cu onduleuri mari trebuie sa pui mai mult seer, daca il ai cu onduleuri mici (cum il am eu) aplici cum ti.am zis mai sus, 2-3 picaturi.
Succes! Sper sa iti fie de folos :x
Te rog frumos... FUNDITA? :o3

| lollipopzz a răspuns:

Poti sa-ti cumperi samponul Syoss sau cel de la Nivea.Iti indreapta parul si ramane asa minim 2 zile.Ambele sunt foarte bune, dar ca sa adaugi putina stralucire poti folosi ceara de par sau balsam de par.In plus, placa subtiaza firul de par, incat acesta se rupe repede.Sunt si multe metode de indreptat parul aici:
http://www.divahair.ro/......od_natural

http://www.egirl.ro/Metode-de-indreptat-parul,a2392.html
Sper ca te-am ajutat!:*

| Larisa7883 a răspuns:

Fixativul cel putin pe mine nu ma ajuta deloc, mai buna e ceara de par.

| Larisa7883 a răspuns:

Sau samponul gliss- asia straight

| ella_7332 explică:

si ce sampon pot folosii?

| MiCuLuTsA a răspuns:

Depinde si de placa asa pateam si eu inainte dar mi-am cumparat alta si acum nu am probleme. si fetelor nu faceti prostii de genul asta :spuma si dupa aia placa; ceara si dupa aia placa; pup sper sa iti fie de folos

| monykue a răspuns:

Pai foloseste spuma de par sau fixativ si ca sa nu aiba parul un aspect urat da-te ca spuma sau cu fixativul pe parchiar inainte sa te faci ca placa si dk vrei foloseste si un sampon care e pentru parul drept poate ajuta love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@monykue: spuma de par onduleaza parul de cand ma stiu eu... Asa ca nu.
Foloseste ceara pentru par drept. Este f buna. Dar ai si tu grija sa nu iti expui parul la umiditate, si sa nu stai cu mana in el tot timpul. happy