| anonim_4396 a întrebat:

Cand mergeti la solar folositi creme speciale sau doar de hidratare?

4 răspunsuri:
| Laura927 a răspuns:

Sincer daca stii ca nu te arzi eu te sfătuiesc sa nu folosești nimic.
După sa folosești un aftersun cu aloe Vera.

Vezi tu crema de corp face ca porii tai sa se deschidă si asa ai mai multe șanse de boli de piele.

Răspuns utilizator avertizat
| Pearl01 a răspuns:

Eu una nu folosesc crema decat dupa solar. O crema hidratanta, care se absoarbe repede, de obicei pentru piele uscata.

| PiutyPey a răspuns:

Pai
1 la mana :depinde ce fel de pigment al pieli ai (nuanta pieli deschisa/inchisa)
2 la mana :daca ai pigmentul inchis foloseste crema hidratanta
3 la mana:daca ai pigmentul deschis folosese crema speciala ca sa nu te arzi
4 la mana:foloseste cate un pic din fiecare crema ca sa fii protejata 100% da nu pune multa crema
5 la mana :nu-ti recomand sa stai in solar preea mult pentru ca razele UV dauneaza organismului, dar este adevarat ca te faca frumoasa
6 la mana:pe-n telesul tuturor solarul este daunator deci nu-ti recomand sa-l folosesti in eces.
Ps: "Sper ca ti-am fost de folos"