| maria9607 a întrebat:

Cantarul trebuie lasat mereu in acelasi loc cand ne cantarim? Pentru ca al meu, daca il mut in alt loc sau in alta camera imi da uneori rezultate diferite cu 2, 3 kg.Si nu cred ca este stricat pentru ca il am doar de 2 zile. Stie cineva?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu il pun de fiecare data in acelasi loc

| Mihaela1964 a răspuns:

Asa ar fi bine.Incearca sa il asezi intr-un loc unde podeaua este plana-poti folosi o nivela pentru asta-si unde nu incurca. Unele modele de cantare au o rotita din care il poti pune "pe zero". Numai bine!

| Generalul a răspuns:

Daca nu este unul profesional, greutatea poate varia la diferitele cantariri. Eu am unul electronic Tefal si pana si el are o marja de eroare de 1 kg +/-, fara sa ii schimb pozitia, cand ma cantaresc la interval de 1 min-2.

| maria9607 explică (pentru Generalul):

Al meu tot electronic este. da la fel si la mine la diferenta de 1 2 min. presupun ca este normal. pentru ca dupa mai multe cantariri pana la urma da mereu acelasi rezultat

| AdeeMaria a răspuns:

Asa este si cantarul meu :d
Daca il pun in bucatarie imi arata un numar de kg., iar daca il pun in camera imi arata alt numar.
Cel mai sigur, este sa il pui pe gresie, si nu te poate fenta, pentru ca gresia este dreaptawinking