| GigiMobil a întrebat:

Care credeti ca e mai bun? aspectul natural sau machiajul?

Răspuns Câştigător
| Ballet a răspuns:

Naturalhappy

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Un machiaj natural!
Pa, pa.

NOname
| NOname a răspuns:

Este ideal sa ai o frumusete naturala. Iar cele mai putin norocoase (majoritatea femeilor, din pacate) sunt nevoite sa foloseasca machiajul, ca sa-si ascunda/mascheze defectele. Insa putin machiaj (nu exagerat/vulgar) nu strica nimanui.

| 009 a răspuns:

Aspectul natural(e si la moda e si placut de baieti, nu-i asa?)deci nici nu se mai pune problemahappy

| cornculapte a răspuns:

Categoric aspectul natural. Machiajul se duce si in plus, te face sa arati prea artificiala. Un machiaj natural insa e foarte ok.

| JackieSue a răspuns:

Mai bun -natural, mai sanatos-natural, dar care arata mai bine-machiajul. :-)

| fif2002 a răspuns:

Depinde, aspectul natural e bun, dar poate fii imbunatatit cu machiaj, totul e ca machiajul sa atraga atentia asupra punctelor forte (ochi, buze...) fara sa fie observat (Atentie punctele forte trebuie sa fie observate nu tona de machiaj din jurul lor!)

| hominid dreak a răspuns:

Nici nu se discuta, aspectul natural.

| DeDeTweety a răspuns:

De preferat cel natural.
trebuie sa-ti accentuezi calitatile fetei.de exemplu buzele, daca le ai pline le poti da cu un gloss ca sa arate super.

| KatyKat a răspuns:

Sigur ca machiajul, pentru ca machiajul face sa aratam cu totii o frumusete, nu aspectul natural, toti avem defecte si dorim sa le curatim, cu machiaj, deci eu cred ca machiajul, nici nu se discuta, el este cel mai folosit in ziua de azi de femei, cit si de barbati, (de barbati ma refer la unele trebuintari, cum ar fi o vinataie la ochi, sau multe altele, cu crema pentru ten sau cum se mai spune "tonalca" il face sa arate fara vinataie) deci eu cred ca machiajjul.cine nu e deaccord cu mine sa ridice mina sus! Pa.Pa

Kitty

| Mihaelaluion a răspuns:

Fii naturala in orice, altfel esti doar o masca