| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai eficienta metoda de indepartat parul de pe corp?

6 răspunsuri:
| mihaela_5361 a răspuns:

Dupa mine cea mai eficienta si cea mai de durata este epilarea cu ceara. Eu asta folosesc, parul s-a mai rarit, tine cam o luna si mi se potriveste. Este mai dureroasa metoda, dar are rezultate foarte bune si merita suportat.

auran
| auran a răspuns:

Cu ceara, este cea mai sigura si nici nu apar infectii ca in cazul in care te razi

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Ceara este sfanta, doare... dar este buna.

| mirajevents a răspuns:

Cea mai buna metoda e epilarea definitiva cu lumina pulsatila dar cum pretul nu e accesibil pentru oricine, epilarea cu ceara e de asemena foarte buna, nu definitiva dar pentru un timp mai lung si o piele mai frumoasa happy

| claudya a răspuns:

Pentru rezultate de lunga durata apeleaza la tratamentele cu ipl de la Slimart

| alle529 a răspuns:

Eu folosesc aparat de epilat si nu ma doare mai deloc, simt asa ca si niste intepaturi de tantari si dureaza, dupa aia ma fac cu lotiune sau ulei de corp si totul e OK!