| Cristina_2136 a întrebat:

Care e diferenta intre ceara depilatoare calda si rece? Pe cea rece o aplici direct nu mai trebuie incalzita? Precizez ca pana acum am folosit ceara calda

2 răspunsuri:
| rael a răspuns:

De acord cu Zoombe3, dezavantaj : porii pielii nu se deschid asa bine ca si la epilatul cu ceara calda, depinde de tine, s-ar putea sa te doara putin mai tare ( asa mi-a explicat cosmeticiana,) eu am folosit numai ceara calda.

| Zoombe3 a răspuns:

Cea rece se gaseste sub forma de benzi epilatoare care trebuiesc incalzite putin intre palme. este mai practica decat cea calda si mai usor de folosit, si nici nu miroase asa urat.