| blackbutterfly_6676 a întrebat:

Care e metoda cea mai buna de epilat?
am incercat cu aparatu` da doare de... ceara la fel.
am incercat zaharul doar ca am facut un maglavaitz care nu era bun de epilat in niciun fel.
laser sau epilat definitiv- nu prea as da banii pe ele cand pot sa fac asta acasa (dar nu prea pot. asta e problema)
voi cum va epilatzi? eu nu gasesc nici o metoda... merci mult

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Bună dimineața, @blackbutterfly!
Am observat ca epilatul devine dureros atunci când sunt obosită. De aceea încerc să fac această oprețiune când sunt foarte relaxată. De asemenea, durerea este mai mare dacă firul de păr este mai lung.
Eu, după ce am epilat o zonă, presez locul cu mâna pentru a atenua durerea sau aplic o pungă cu gheață, ajută cât de cât.
Există multe creme depilatoare, dar eu nu te-aș sfătui să le folosești pentru că părul crește mai repede. mai des și are rădăcina mai viguroasă.
E un chin, dar baba la frumusețe suferă. Dacă totuși nu reușești, mai bine mergi la un salon de cosmetica, la un profesionist.
Cu timpul vei căpăta experiență și vei reuși să te faci singură, acasă cu aparatul.
Mari succese și o zi cu zâmbet!

2 răspunsuri:
| evelynne a răspuns:

Cea mai buna este ceara, apoi aparatul. Sa nu incerci lama sau creme depilatoare caci parul iti va creste f. repede si "urat" nu e prea estetic ca apoi va trebui sa te faci cam odata la 2-3 zile. Si mie imi era frica de durere, dar am incercat cu aparatul la subrat ( ca acolo e cel mai important, mai ales ca vine vara:d), si am suportat. Doare f. tare, dar apoi te vei obisnui si vei fii satisfacuuta 100%.

| blackbutterfly_6676 explică:

Ati incercat epilatul cu zahar? multi il recomanda, dar zaharul meu s`a intarit si mi sa si lipit de oala...