| StiGGy a întrebat:

Care este cel mai bun sampon pentru par gras? Funda big grin

Răspuns Câştigător
| ZEU93 a răspuns:

Head&shoulders este mai popular in alte tari si aici se gaseste mai greu dar este foarte bun big grin

8 răspunsuri:
| ioscry a răspuns:

Panten

| Cornelcmn8 a răspuns:

Eu am par gras si a avut sora mea sampon wash&go si am facut matreata, deci nu ti-l recomand.
Cumpara-ti un sampon special pentru par gras (vezi ca scrie pe recipient pentru ce tip de par este) sau du-te la farmacie si cerei sfatul farmacistei, eventual iti cumperi un sampon/ulei/gel farmaceutic.

| mehanna2000 a răspuns:

Hendol shoudels sau nivea pe rosu. ambele sunt bune. dar iti dau un sfat daca folosesti balsam lasa-l ala ti-l ingrasa. succes!

| AndaWest a răspuns:

Eu mi-am cumparat elvice pentru ca nivea si garnier nu imi priau.cel mai bine e sa incerci mai multe sampoane pentru ca difera de la fata la fata

| AndaWest a răspuns:

Elvive,scuze

| secretsisecret a răspuns:

Divalent (Kerastase, L’Oreal Professionnel) http://www.carespot.ro/sampoane/kerastase/specifique-divalent/
nu stiu daca este cel mai bun dar macar am incercat :)

| andreutza_5188 a răspuns:

Nu pot sa iti recomand chiar o firma, ...insa stiu ca parul gras are nevoie de sampon care contine citrice,deci,indiferent ce marca este pentru parul gras trebuie sa te uiti sa apara lamaie, portocala, gref...etc.
Sincer, eu am folosit de la head&shoulders samponul pentru par gras si am fost multumita
Sper ca te-am ajutat

| Yssy12 a răspuns:

Eu folosesc head&shoulders cu mere, sunt foarte multumita de el, numai sa nu te faci cu feonul pentru ca nu mai miroase a mere.