| ekofelina a întrebat:

Care este diferenta intre epilatul inchinal si epilatul pubian?

5 răspunsuri:
| Sotaro324 a răspuns:

Din cate stiu eu, epilatul inghinal se face cu ceara.Nu se trage de firele de par.Si am auzit ca creste greu dupa.

Epilatul pubian se refera la epilatul in partea intima ..si se face fara ceara din cate am inteles cu lama.

Sper ca am fost folositor!

| maseax a răspuns (pentru Sotaro324):

Ce tare poti fi. laughing

| xxs22 a răspuns:

laughing) wtf dc scrieti daca nu stiti? lollll inghinal inseamna pe langa chilot si pubian peste tot happy

| Miuriel a răspuns (pentru xxs22):

Te contrazic.Inghinal inseamna peste tot happy Cand se duce o fata la salon si cere epilat inghinal, o face cumva doar pe langa banda chilotului? Mai informeaza-te!

| Roore a răspuns:

Nici o diferenta. Inghinal si pubian se refera la cam aceiasi parte a corpului. Anatomic, inghinal inseamna mai mult, dar practic cand e vorba de epilat nu conteaza.

Inghinal parca e si un fel mai frumos de a spune decat pubian, ca nu faci efectiv referire directa la genitale.