| anonim_4396 a întrebat:

Care este machiajul potrivit pentru o fata bruneta, cu ochii albastri si pielea deschisa? Machiajul sa para cat mai natural!

3 răspunsuri:
| zuzulover a răspuns:

Buna! inainte de a-ti raspunde lasa-ma sa-ti spun ca esti idealul meu de frumusetetongue.si acum sa trecem la raspuns:p. avand in vedee faptul ca ai ochii albastri si tenul deschis tot timpul trebuie sa-ti alegi o zona a fetei care sa-ti fie pusa in evidenta pentru a nu pica in categoria asa ziselor"fete palide". ai putea ancerca combinatia urmatoare:fond de ten, blush cu o tenta rozulie, tus si un gloss cu o nunta nude, asemanatoare pielii; sau ai putea incerca nuante de fard purpurii sau un look pe care el personal il prefer in momentele in care nu am chef sa-mi petrec jumatate din zi in fata oglinzii:p, un ruj rosu sau roz f aprins si atat. dar tu spuneai ca iti doresti un look cat mai natural deci.ai putea sa mergi pe nuante de negru/gri/argintiu in zona ochilor, un joc de lumini si umbre discret si un gloss transparent/roz-piersica... spor la "testat"big grin

| candy_6506 a răspuns:

Fata: foloseste ca baza nunate nu prea inchise de galben, evita tonurile de roz care vor face ca pielea sa arate ofilita, asorteaza pudra transparenta cu fondul de ten si cu fardul din obraz in nuante calde de piersica, roz inchis sau caramiziu.
Ochii: pentru ochi albastri foloseste o nunata de roz inchis sau pruna. Pentru cei verzi sau caprui nuantele ideale sunt caramiziu, maro deschis, sau oliv pentru ai contura si scoate in relief iar pentru a da luminozitate, auriu, bronz sau crem
Buzele: iti recomandam bejul trandafiriu, rosul intens, ciocolatiu sau pruna coapta.

| Bubu a răspuns:

Asa sunt eu laughing si d multe ori un albastru deschis folosesc big grin