| JapanesseRose a întrebat:

Care este secretul tenului alb perfect curat?

Răspuns Câştigător
| QAlessia a răspuns:

Nu stiu big grin

4 răspunsuri:
| PuFuLeTe a răspuns:

Sa iti ingrijesti foarte mult tenul!big grin Daca te machiezi seara sa nu lasi sub nicio forma machiajul pe fata sa te demachiezi, sa nu pui mainile murdare pe fata, sa te speli de multe ori pe zi pe fata ca sa te dezinfectezi, sa te dai cu solutii astrigente cum ar fi de exemplu spirt sau solutii cumparate din farmacii, sati spargii cosurile cu puroi daca ai pentru ca acestea se pot extinde si se vor face si mai multe, sa te dai seara inainte culcare cu creme de fata, si alimentatia conteaza, consuma multe fructe si vei avea un ten si mai frumos.

Foloseste crema cu factor de protectie chiar si iarna. Nu te culca niciodata nedemachiata. Ingredientele din fondul de ten, fard, mascara sau pudra nu sunt cele mai naturale, de multe ori contin toxine care pot afecta iremediabil tenul. Pentru a nu risca, nu uita sa te demachiezi!
Ai grija la termenul de expirare! Atunci cand iti cumperi un produs de fata din magazin, uita-te care este termenul de expirare. Cu cat e mai indepartat de momentul cand il cumperi, cu atat mai bine. De asemenea, fii atenta ca pe ambalaj mai este trecut un termen de expirare si este cel care corespunde cu momentul in care ai deschis recipientul.

Acestea sunt doar cateva sfaturi care te pot ajuta sa ai tenul perfect asa cum ti-l doresti. Nu uita ca multe schimbari vin de la tine si doar tu le poti face! FUNDITSAA TE ROGG!love struck

| HypnoticA a răspuns:

Lamaia. Dupa demachiere seara si dimineata te dai cu suc proaspat de lamaie cu discuri demachiante atat cat sa-ti intre in piele. Dar daca nu suporti lamaia pentru ca ustura oarecum pana intra in piele ( eu rezist de dragul tenului meu) o crema pe baza de vitamina C+E iti face tenul radiant si ti-l deschide. Crema de la Iwostin este buna. Sper ca ti-am fost de folos!

| terts a răspuns:

Baie in fiecare zi, sa ti hidratezi fata, parerea mea

| FaneNane a răspuns:

Sunt multe lucruri de facut laughing