| DedeDedycz a întrebat:

Care imi poate explica si mie cum se face coada de peste(coada impletita)?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Innovation a răspuns:

Iata cum se face o impletitura "coada de peste" la ceafa.
Se imparte parul in doua sectiuni.
Se trece sectiunea din dreapta peste cea din stanga.
Apoi, se ia o suvita din spatele sectiunii aflata acum in partea stanga, se trece peste aceasta si apoi se adauga celeilalte sectiuni de par (aflata in dreapta).
Se face la fel si cu o suvita din partea dreapta. Se ia o suvita subtire din partea de dedesubt, se trece peste sectiunea din dreapta si se adauga sectiunii din stanga.
Se repeta acesti pasi, iar la final se prinde parul cu un elastic.
Cred ca te va ajuta si mai mult sa scrii pe YouTube "Coada de peste" si iti va da multe rezultate folositoare.

| JoJo a răspuns:

Buna! Imparti coada in doua parti. Apoi de la fiecare parte aduci pe rand cate o suvita subtire spre interior, una peste alta. Uite aici si un video. E simplu! O zi buna!:) http://www.youtube.com/watch?v=ctkXA4V0zTg&feature=fvwrel

| Arrr a răspuns:

Mersibig grin