Întrebare recomandată | unul1 a întrebat:

Care stiti ca sunt cele mai bune remedii pentru cearcane? As prefera sa fie naturale dar poate as folosi si ceva roll-on eficient si nu prea scump. Multumesc!

7 răspunsuri:
| GeorgyGirl a răspuns:

Pai in primul rand sa nu dormi pana nu te demachiezi apoi sa te speli des pe fata si fa-ti de cate ori ai timp pe zi felii de castravete si puneti pe ochii si pe fata daca vrei e cel mai eficient pentru cearcane hidratare totala un ten curat si proaspat si pentru pungiile de sub ochi e bun la orice. eu asa fac si iti mai dau un sfat cand te machiezi dupa ce termini cu rimel si cu ce te mai machiezi baga degetul in fard alb daca ai si intinde in zonele intunecate ale ochiului adica sub ochi si pe langa eu asa fac si arata foarte bine...asta daca esti fata bineintales. bafta!

| MaryyraM a răspuns:

Sunt la Avon..creme si chestiii speciale..si u-s scumpe

| JustMe34 a răspuns:

Eu ti-as zice sa pui 2 felii de castravete pe ochi si sa stai asa 10 min. Exista la avon un "dispozitiv" revitalizant pentru zona ochilor si impotriva cearcanelor. Costa in jur de 10 lei. Poti intreba un reprezentant daca vrei sa ti-l comanziwinking

| Camelisa a răspuns:

Si eu caut de cateva zile remedii naturale impotriva cearcanelor si am auzit despre cartof, tai o felie de cartof si o pui sub ochii si lasi sa actioneze timp de 20 de minute.E un remediu natural si cu siguranta mult mai bun decat produsele cumparate de stiu eu unde.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Bagă la frigider două linguri peste noapte. Dimineaţa pune-le pe ochi şi menţine-le acolo până se încălzesc. Acest efort va avea efecte vizibile după două săptămâni.
Cu plăcere!
Te pup!

| VreauSaRad a răspuns:

Une in zona de sub ochi tampoane de vata inmuiate in lapte pentru 2-3 minute. Acidul lactic ajuta la reducerea inflamatiilor si curata zonele intunecate.
Fisticul este cel mai eficient tratament impotriva pungilor negre de sub ochi. Reteta provenita din India spune ca trebuie sa pisezi bine cateva boabe de fistic cu o lingura de lapte si apoi sa aplici sub ochi si sa lasi sa actioneze timp de jumatate de ora.

Te-am ajutat?

| agathapurple a răspuns:

Daca vrei sa aiba efect recomand sa investesti putin. Anticearcanul pe care il folosesc eu face parte din gama Beautycycle si costa aproximativ 60 de lei... Posibil sa fie si altele foarte bune dar eu nu le stiu.Asa pe termen scurt sunt salatele pe ochi: cartofi, castraveti, dovlecei, comprese cu ceaiuri etc.