| Aliutza a întrebat:

Care sunt tendintele primavara-vara 2011 in machiajul de seara si coafurile pentru ocazii speciale? Mentionez ca sunt bruneta si am parul lung, ochii caprui inchis si tenul masliniu. Voi purta o rochita turcoaz. Dau fundita pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Valentinaaarose a răspuns:

Machiajul sa nu fie exagerat, s se vada doar o urma sau ceva care sa nu iasa foarte mult in evidenta. Daca ai parul lung e fff bine pentru ca stiu o coafura noua si misto la spate parul sa fie in V si daca ai breton sau iti faci o sa arati si mai frumi.Alta coafura ar fi cu parul in coc dar putin atarnat si fff ondulat si cu suvitele lasate in fata. Poti sa iti dai cu un gloss sau un luciu mai stralucitor totusi daca e ocazie speciala si la ochi rimel(normal)putina roseata in obrajihappy iar la ochi niste nuante de verde si albastru inchis combinate deschizand o cu loare ajungand la alta.Succes! Sper ca te-am ajutat si sa fi cat mai frumi!

2 răspunsuri:
| FashionDiva a răspuns:

Uite cam ce cred si eu - http://fashion.mozku.com