| AngelOnEarth a întrebat:

Care vi se pare cel mai bun fond de ten pentru ten gras/mixt? Dar vreau sa-mi spuneti din proprie experienta si de asemenea, daca puteti, sa-mi spuneti si pretul aproximativ.

Fundoi si voturi happyhappyhappy

2 răspunsuri:
| GogosikaInfuriata a răspuns:

Pentru tenul gras sunt recomandate pudrele sub forma de pulbere happy pentru ca absorb sebumul si ofera aspectul de ten mat happy Iti recomand cu cea mai mare incredere pudra pulbere de la Yves Rocher (cutie 20 grame) pret 49 lei happy E foarte buna ti-o recomand

| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Buna!
Eu una folosesc fondul de ten Avon Calming Effects.Se gaseste prin avon si contine 33 de ml la pret de 30 de lei(29, 99 lei). Daca il aplici pe tenul perfect curat(efect pe care il poti obtine cu o crema ''avon solutions total radiance'' cu 19 lei)iti confera luminozitate si un look foarte natural. E bine totusi sa aplici si putin corector in zona ochilor(pentru cearcane) si in zonele cu probleme. Dar totusi, ca sa eviti efectele secundare ale fondului de ten, poti folosi o crema de soare cu spf mare.Protejeaza tenul si nu il usuca mai tarziu.

Sper ca te-am ajutat. O zi placuta!