| iwannabeperfect a întrebat:

Cat costa sa-ti pui unghii false? cu sau fara gel...
ce-mi recomandati? cum imi tai unghiile dupa ce cresc sub alea fasle?
funda**

Răspuns Câştigător
| DiazAndreea a răspuns:

Pai..mai bine iti pui tipsuri daca nu au lungimea care o doresti, unghiile false cu gel costa intre 80- 100 lei, dar rezista, cele fara gel nu stiu cat costa dar stiu ca nu te tin.

| iwannabeperfect explică (pentru DiazAndreea):

Nu ma prea pricep. tipsuri adica ce? cat costa tipsurile? cat rezista.mentionez ca eu n-am forma frumoasa la unghii.

| DiazAndreea a răspuns (pentru iwannabeperfect):

Tipsuri adica sa iti puna un fel de gel sa iti faca unghiile tale sa para mai lungi

| DiazAndreea a răspuns (pentru iwannabeperfect):

Depinde de cine ti le pune si daca foloseste produse de calitate, depinde de experienta... costa la fel cat unghiile de gel adica 80 ron. si la mine au tinut 1 luna, iar cand cresc ale tale taie acel tips

| DiazAndreea a răspuns (pentru iwannabeperfect):

Forma...o sa tio-o faca dupa ce iti cresc unghiile, nu ai nevoie de forma la alte tale daca vrei sa iti pui false sa tpsuri, le da forma la cele false

| LoriLoL a răspuns (pentru DiazAndreea):

Tipsul este unghia de plastic care se lipeste inaintea gelului.

| Tєσ a răspuns (pentru DiazAndreea):

Tipsurile sunt de tot rasul. Iti face unghia varza cand le dai jos, indiferent ca ti le da jos nu stiu ce expert -.-
Stiu pentru ca mama mea pune cu gel, si au venit niste fete la ea care au avut tipsuri de iti era scarba sa te uiti la unghiile lor.
Cat despre pret, depinde unde si cine ti le pune. La un salon e normal sa iti ia mai mult, merita la ce calitate au.

| Tєσ a răspuns (pentru iwannabeperfect):

Tipsurile sunt ca unghiile acelea ce le cumparai de la magazin cand erai mica si le lipeai cu picatura de unghie. Numai ca astea sunt mai scumpe desi nu sunt bune de nimic. Nu trebuie sa ai forma frumoasa la unghie ca sa iti pui gel/tips. La tips e logic ca se lipeste si nu ti se vede unghia. La gel se prinde gelul de unghie si apoi se da forma cu pila.

15 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Eu am unghii cu gel destul de lungi dar fara tips si am dat 100lei.

| LollypopMe a răspuns:

Buna!
Depinde unde vrei sa iti faci unghiile.
In Auchan (Crangasi) costa 60 de lei unghii false+ vopsite+ cu gel
Sper ca te-am ajutat!
O zi placuta si spor la a gasi un profesionist in unghii! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Preţul depinde de persoana sau salonul unde ţi le pui.
În jur de 50 lei, poate peste, cum spuneam, depinde de salon.
Te pup!

| LoriLoL a răspuns:

Pe unghia naturala costa mai putin ..cu extensie costa mai mult..aici depinde de lungime si modele.se mai adauga.ssi ma uimesti cu ultima intrebarelaughing)) cum naiba sa ti le tai daca ele sunt bagate in gel si cresc deodata toate? doamneee! mergi din 3 in 3 sapt aproximativ si faci o intretinere la manichiurista unde ti le scurteaza ea si le reda forma..ps,ai cam uitat de funda.

| dydu01 a răspuns:

Buna!
Nu stiu cat costa sa-ti pui unghii false dar pot sa-ti spun cu mi le pun eu. Eu le lipesc cu superglue si le scot cu apa calda (in abundenta).
si nu prea ai cum sa le tai dupa ce cresc sub alea false
Sper ca te-am ajutat!

| CiufYlici a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=bSfbQ7N2b1c eu pun cu 40 de lei, la salon costa mult insa daca te interesezi ai sa gasesti fete care fac acasa, cele cu gel ma refer.

| Ro_Nails_PtFemei_1987 a răspuns:

Ptfemei.ro - Aici gasiti produse profesionale pentru manichiura/pedichiura. Abtibilduri,acril,forme dual sistem,lichid,pudra acrilica,seturi acril,geluri uv,geluri colorate,geluri french,nail art,ustensile unghii,dungi,banda,foita,fimo,paiete,flori uscate,perle,produse metalice si ceramice,sclipici, strasuri, pile si bufere

| Ro_Nails_PtFemei_1987 a răspuns:

Ptfemei.ro - Aici gasiti produse profesionale pentru manichiura/pedichiura. Abtibilduri,acril,forme dual sistem,lichid,pudra acrilica,seturi acril,geluri uv,geluri colorate,geluri french,nail art,ustensile unghii,dungi,banda,foita,fimo,paiete,flori uscate,perle, produse metalice si ceramice, sclipici, strasuri, pile si bufere