| ShikariLorri a întrebat:

Cat de eficienta este extragerea punctelor negre la salon? Si cum procedeaza cosmeticiana?

Răspuns Câştigător
| Lexii a răspuns:

Este foarte eficienta doar ca este super dureroasa.
La inceput o sa ii faca masaj cu diferite creme, dupa o sa te puna la un aparat cu aburi pentru ati deschide porii, dupa asta incepe chinul:-ss iti stoarce punctele negre...este foarte dureros, dupa o sa te mai dea cu niste creme si gata.
Rezultatul merita toata durereawinking. Succes!

2 răspunsuri:
| MeGustaaa a răspuns:

Cu lama de topor ai grijalaughing

| cristina_2872 a răspuns:

Nu ai alta solutie decat mersul la cosmetica, o data pe luna, in timp poate ajungi sa fie suficient sa mergi o data la 2 - 3 luni. In nici un caz nu te chinui sa le scoti tu acasa. In principiu, daca mergi un an de zile la tratamente cosmetice, tenul se curata foarte mult. In rest trebuie sa ai grija de el (demachiere dimineata si seara, si cate o masca aplicata acasa din cand in cand). Poti sa iti cumperi cele mai scumpe produse, ca singurul tratament eficient este mersul la cosmetica. Eventual incearca la mai multe saloane, posibil ca gama de produse folosita la un cabinet sa nu fie foarte potrivita pentru tine.