| StayStrong198 a întrebat:

Cat de inalta trebuie sa fii pentru a deveni model?

Răspuns Câştigător
| Dixii21 a răspuns:

Barbatii manechin trebuie sa aiba 1, 80 – 1.95 m inaltime si intre 16 si 35 ani. Barbatii fotomodel, host sau promoter trebuie sa aiba intre 16 si 65 ani, si nu exista restrictii de inaltime. Trebuie sa aiba o buna conditie fizica, o constitutie armonioasa si o prezenta placuta.

Manechinele femei pot avea 1.73 – 1.90 m si intre 13 si 25 ani. Femeile fotomodel, hostess sau promoter pot avea varsta intre 13 si 65 ani si nu exista restrictii de inaltime. Trebuie sa fie in buna conditie fizica, un corp armonios, un ten sanatos, aspect placut si in pas cu moda.

27 răspunsuri:
| Dennys1521 a răspuns:

Cat este nevoie

| fuckThisLife a răspuns:

Peste 1.70

| adrianarp a răspuns:

Nu stiu exact, dar cred ca trebuie sa ai peste 1, 80

| znstr a răspuns:

Cam 1,72 - 1, 73 minim big grin

| Panteraa a răspuns:

Nu conateaza mereu inaltimea.bine trebuie sa fii si putin inalt dar nu conteaza asta foarte mult. eu am 1, 67 si sunt in clasa a 7-a si toti mi-au spus sa ma fac dar eu nu prea vreau chiar daca sunt inalta

| CrazyUser a răspuns:

Minim 1.75 m(175cm)

| fetitzadulke26 a răspuns:

Asta depinde de varsta, daca esti in crestere cel putin 1, 70.

| selena_6765 a răspuns:

Pentru femei, măsurile ar fi: minim 174 cm inaltime (preferabil 176-180cm), dimensiunile in talie si solduri pana in 60cm respectiv 90cm. S-a creeat multa valva in jurul deja celebrului 90-60-90 dar foarte putini designeri pun accent pe dimensiunea bustului. Cunosc modele cu bustul de aproximativ 80cm şi care au un real succes in modelling. Trebuie să ai un corp bine proportionat, zvelt, iar talia si soldurile se pot abate cu maxim 2 cm peste regula enuntata mai sus. Ar fi bine sa intri in modelling dupa 14 ani, iar daca ai depasit 24 cred ca ar fi cazul sa te gandesti la altceva.

Pentru bărbaţi, conditiile de ordin fizic ar fi: minim 184cm inaltime (preferabil 187-190cm), o musculatura bine dezvoltata (mai degraba bine definita decat masiva). Despre varsta as mentiona un decalaj de minim 2 ani in plus fata de regula mentionata la sexul opus (se cunoaste ca baietii se maturizeaza mai tarziu decat fetele)

Sa nu uitam sa spunem cateva cuvinte si despre chip. Sigur � veti spune- frumusetea este o conditie de la sine inteleasa. Dar cine poate cuantifica frumusetea? Un chip armonios, simetic, atractiv va fi intotdeauna un punct de sprijin pentru un model, desi nu va ascund ca in anumite prezentari am vazut si modele care nu ar fi corespuns acestor criterii. funda?happy

| mriuls a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa fii foarte inalta dar trebuie sa ai un corp slab, si picioare lungiwinking

| Elise_1052 a răspuns:

Pai cred ca trebuie sa ai un metru 70 cam asa din cate stiu...totusi sper ca te-am ajutat

| Carrie a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai peste 1.70.Doar presupun. happy

| mat31new a răspuns:

1.70

| BoboKitty a răspuns:

Petse 1.60 stiam eu

| hummer24 a răspuns:

1.75, 1.80 da sunt unele modele si mai scunde de 170

| คηĐЯээд a răspuns:

Buna.
Inaltime minim 1, 70 fara tocuri masuri 90 60 90 iar greutate in jur de 50 kg.

Pa-Pa!

| robycfr1 a răspuns:

Peste un 1.70

| ღAnonimaღ a răspuns:

Peste 1,70 sau chiar 1, 70.

| deutya a răspuns:

Inaltimea difera de varsta pentru ei(eu sunt model, am 12 ani si 158)

| KONSTANTIN a răspuns:

1,70 cm si sa ai un corp de invidiat 90 60 90 laughing

| name_6911 a răspuns:

Doi metri si 20 cm

| Amaryllis a răspuns:

Bună! Ca să devii model, ar trebui să ai peste 1.70.

| ihavenoidealel a răspuns:

Ar trebui a ai cel putin pana in 165cm si cel mult 180cm maxim

| irynus a răspuns:

Peste 1,70

| lory1994 a răspuns:

Trebuie sa ai peste 1.72 daca vrei sa lucrezi pentru o agentie buna si in strainatatehappy

| Iamnotme a răspuns:

Aha.depinde...si eu am 14 ani, 1, 70 si 50 kg tongue

| fetitzadulke26 a răspuns:

Dar u deutya ce model esti u draga?laughingla 12 ani?

| Mirelanca538291 a răspuns:

Idealul ar fi de 1:73-1:75 -pana la 1:80-1:81,dar Sara Sampaio are 1.72, iar Karlie Kllos peste 1:85