| angel_5676 a întrebat:

Cat timp petreceti dimineata in fata oglinzii si ce produse de make-up folositi zilnic?

17 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

Wow. eu nu inteleg... ce faceti voi cate juma de ora-o ora in olinda. mie-mi ia cca 5-10 minute si ma dau cu fdt pudra blush rimel creion si glosslaughing)

| Bacemi a răspuns:

Stau in fata oglinzii cam 10 minute dar asta doar in situatii de importanta majora. De obicei 2-3 minute ajung.

| Seline a răspuns:

Un sfert de ora.
Fond de ten: L'oreal True Match
Pudra: L'oreal Accord Parfait
Dermatograf: Seventeen
Ruj nude: Chanel.

| arrriadna a răspuns:

In fata oglinzii? nu stiu exact, pana in 10. Cat imi ia sa ma machiez? cam 3-5 minute, in functe de cat sunt de ceara de somn (dimineata vad in ceata). Make up normal: dermatograf, 2 nuante de fard de ochi, ruj. Daca e vara merge si rimel (imi lacrimeaza ochii de la vant). Daca e f frig : crema, fond de ten + machiajul obisnuit.

| MisterKat a răspuns:

10 minute stau in baie dimineata - ma spal doar pe fata si pe dinti, imi aplic solutia impotriva cosurilor, imi aranjez parul si ma dau cu parfum si atat. Dus fac seara, e mai bine. Nu folosesc make-up deoarece sunt baiat.

O seara buna! happy

| LuS[z] a răspuns:

Cel putin o jumatate de orabig grin
folosesc cel mai des eyeliner

| Farcas a răspuns:

Muuult.Adica la oglinda in jur de 20 de minute, dar asa cu toate cam o ora.blushing In fiecare dimineata ma trezesc cu o ora mai repede de a merge la scoala ca sa ma pot pregati si de multe ori intarzii. Sunt fata si se intelege.Make-up folosesc doar rimel si fard de pleoape dar numai cand mai apuc si putin luciu de buzebig grin

| Summer Memories a răspuns:

Daca as reusi sa ma trezesc si mai devreme cu siguranta as sta mai multhee hee. Dimineata niciodata nu reusesc sa ma machez calumea se intelege, de la somn laughing.
Pai stau vreo 15 minute, stiiiu putin crying, dar ti-am zis ca n-am timp straight face
Folosesc rimel, ruj si cateodata pudra. tongue

Tu?happy

Răspuns utilizator avertizat
| Helvete a răspuns:

Cam un sfert de ora. Dar nu in fiecare dimineata, pentru ca mai sunt unele zile in care nu ma machiez si nu folosesc niciun produs de machiaj. Dar de obicei folosesc creion dermatograf negru, fard(verde, albastru, gri, rosu, mov sau negru, depinde cum am chef) si putin rimel. Rareori mai folosesc si pudra. big grin

| Pământul a răspuns:

Cateva minute, stau cat sa conclud ca sunt fermecator in ziua de azi. Eventual imi aranjez parul, caci, barbat fiind, nu ma ating de produse cosmetice de teama de implozie/combustie spontana.

| chocolatte a răspuns:

Depinde de zi intre 10-15 min...si de obicei folosesc rimel

| pinky_2290 a răspuns:

Cam o ora :d folosesc fond te ten, eyeliner, rimel si fard de pleoape

| sweety_2724 a răspuns:

Cam 10-15 minute.depinde daca am chef laughingpot sa stau si 5 minute
Fond de ten in jurul ochilor si nas + corector; creion de ochi; rimel; ruj/gloss. big grin

| nobody_9468 a răspuns:

De obicei in jur de o ora, asta cu tot cu aranjatul paruluihappy

Deci:daca am cosuri ma dau cu fond de ten, daca nu doar cu pudra, rimel+fard(uneori)+dematograf, de cele mai multe ori negru sau mov, un pic de ruj sau glos care sa se potriveasca cu look'ul, depinzand de felul in care sunt imbracata si cum mi-am prins parul. Daca am bucle, prefer unul roz de baby'doll+o bluza de o culoare deschisa. Daca imi iau vreun tricou larg(ceva de genu') ma dau cu mult negru la ochi si imi tin bretonul in starea lui naturala(pe ochi).

Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 20 - 25 de minute big grin dar pot termina tot "ritualul " si in 7 minute.
Iar produsele folosite de mine sunt :
fond de ten
fard de pleoape
rimel
blush
ruj roz din noua colectie maybelline
luciu de buze transparent
Sfarsit laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam 15-20 de min. Pai folosesc fond de ten, rimel, creion de ochi, fard de pleoape, pudra si lipgloss. big grin