| analia0103 a întrebat:

Cate kg ar trebui sa slabesc daca am 11 ani si vreo 52 de kg(va rog sa nu radeti...am si glanda si de aia) si nu stiu cum sa slabec mai repede si cum. ce ar trebui sa mananc/ce nu.niste siteuri cu exercitii ceva. ce sa manank dinineata, ce sa mamanc la pranz, si ce sa manank seara?

4 răspunsuri:
| DΣΣΔ a răspuns:

Nuti face griji slabesti de a lungul timpului si eu am 11 ani si am 42 de kg...

| PCH a răspuns:

Trebuie sa ai cu 10 kg mai putit decat inaltimea adica daca ai 160 trebuie sa ai 50 de kg

| lidutsalidutsa a răspuns:

In primul rind mai putin! incearca dimineata ceva casa sanatoasa cu fructe ((( e vara asa ca gasesti din plin)) diamiaza ceva usor o supa fara arne sau in general grasimi, seara nu stiu ceva un iaurt, ceva fructe legume ((( poate o salata cu varza. bine nu stiu vezi daca iti place reteta asta a mea big grin sper sa functioneze hai pa

| Lori34 a răspuns:

Mananca fructe multe, fa sport, si mananca multe salate ok? si sa nu mananci dulciuri.doar batoanesau biscuiti fitnes. sper ca te-am ajutat ca si eu am 11 ani dar am 35 kg