| Sara2 a întrebat:

Cate kg trebuie sa am la 1.71 inaltime? sunt fata 22 ani si am 59

15 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Se spune ca greutatea nu trebuie sa depaseasca inaltimea! in cazul tau 1, 71...ar fi 71 kg (ca sa fi considerata ...grasuta), dar cum tu nu ai decat 59...eu cred ca e bine, desi te mai poti ingrasa vreo 5 kg!
parerea mea...la 1, 71...65 kg e bine, nu-i frumos nici prea slaba!

| pam_pam a răspuns:

Se mai spune ca trebuia sa fie o diferenta de 110 intre inaltime si kg. Daca ai 1, 71 maxim ar fi 61. Asta ipotetic. Sunt persoane care depasesc aceasta limita si tot arata bine. Depinde cum te simti tu in pielea ta, eu cred ca as fi fericita sa am talia ta. laughing Eu am 1, 62 si 55de kg, pentru ca m-am ingrasat in vanta asta 3 kg. Asta e singurul motiv pentru care vreau sa inceapa scoala, ca sa pot slabi din nou. big grin

| albastrel a răspuns:

Eu am 62kg si tot 1, 71 si sincer ma consider grasuta... vreau sa ajung la 58-59big grin.deci...cred ca arati binewinking

| Gabystelistu95 a răspuns:

Cam 59 de kg.

| vykkusor a răspuns:

E bine asa, dar citeva kg in plus nu strica.

| YepIsSuspended a răspuns:

1000! Glumeamhee hee Pai...eu cred ca este bine cât ai! Nici prea grasa nici prea slabatongue

Răspuns utilizator avertizat
| nely a răspuns:

Eu am 22 ani, 1.71 m si 57 kg si sunt multumita.Cu 59 am ramas dupa ce am nascut...eu zic ca esti ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greutatea ta este normala. Poti verifica aici http://www.csid.ro/calory-calculator/.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aici va puteti calcula greutatea ideala adulti
http://www.muccelmic.com/BMI.php
Greutatea ideala adolescenti si copii 2-20 ani
http://209.85.135.132/......tp?/search

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
La vârsta și înălțimea ta, în mod normal și sănătos trebuie să ai 61 de kilograme. Nu este nicio problemă că ai 59 de kilograme.
După vârsta de 30 de ani trebuie să ai 71 de kilograme, greutatea egală cu înălțimea.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Formula perfectiunii e:Kg/inaltime la puterea a 2-a. Daca rezultatul iti iese in intervalul 18, 5 si 24, 9 esti ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic, inaltimea (cm) peste 1 m minus 10 kg. deci...61 kg.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

67 de kg

| Ninna a răspuns:

Esti fotomodela! ce naibahee hee