| Vladut_4055 a întrebat:

Cauzeaza Ciocolata sau in general dulciurile Acneea? Va Multumesc

7 răspunsuri:
| aDDa_4644 a răspuns:

Da eu inainte mancam foarte multa ciocolata si e adevarat ca e buna si la toti ne place dar in acelasi timp nu e sanatoasa,iti recomand ciocolata alba e mai usoara,love struck si depinde ce varsta ai nu neaparat trebuie sa renunti la ciocolata pentru ca tiau aparut cosuri, poate esti in perioada de pubertate(ciclu menstrual, adolescenta)(daca esti fata desigurrrr)laughinglaughinglaughinglaughinglaughinglaughing

| Zâmbărici a răspuns:

Da.

| cici a răspuns:

Da mai ales smantana frisca

| Adriannae a răspuns:

Alimentatia nesanatoasa in general, este una din cauzele apritiei acneei. Asta nu inseamna ca trebuie sa renunti la ciocolata si dulciuri, ci sa te rezumi la o cantitate rezonabila.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevarat ca ciocolata nu e sanatoasa, dar s a dovedit ca nu are nicio treaba cu acneea.ti o zic sigur!

| HappySadness a răspuns:

Da. Sunt cateva alimente care cauzeaza acnee. In general mancarea grasa (slanina, carne de porc) si cu multe calorii (si dulciurile se incadreaza aici)
Deasemenea, bauturile acidulate:in spacial Coca Cola si Pespi